V dnešní době přibývá restaurací a hospod, které nabízejí na pípě několik druhů piva, často velmi odlišných. Piva z menších pivovarů, různé speciály a také zahraniční produkci lze najít i v četných pivotékách, takže není problém sladit pivo s jídlem i v pohodlí domova.

Možností je tak spousta a byla by škoda ignorovat je a nevyužít příležitosti vylepšit si gurmánský požitek z dobrého jídla. Někdo může oponovat, že je zvyklý na jednu značku, ale pokud si chceme říkat, že jsme národ pivařů, neměl by být problém vyzkoušet něco nového. Vždyť vrátit se k „tomu svému“ lze vždycky.

S výběrem těch správných piv nám pomáhal pivní sommelier Robert Demeter spolupracující s pražskou restaurací T-Anker. O své práci dokáže vyprávět nadšeně po celé hodiny a jeho volbám proto lze věřit. Své tipy přiřazoval k podle nás nejoblíbenějším jídlům, která si lidé dávají v hospodách společně s pivem.

Hovězí tatarák

Těžko lze začít něčím jiným než poctivým hovězím tatarákem. Někdy slouží jako předkrm, k němuž se hodí nejvíce lehká piva, ale často je konzumován i v průběhu večera.

„Pokud je tataráček součástí menu, tak se hodí něco na rozproudění žaludečních šťáv, ideálně s jemnou hořkostí,“ říká Robert Demeter a přidává tip například na Únětickou desítku nebo Jiskru z Radničního pivovaru v Jihlavě.

Kuřecí křidélka a vepřová žebra

V případě, že křidélka slouží jen jako chuťovka, kterou si mezi sebe rozdělí víc strávníků, hodí se k nim třeba ležák Extra z koutského pivovaru nebo California minipivovaru Matuška, tedy především světlá piva. Pro stejný případ u žeber se hodí naopak polotmavá piva.

Křidélka jako samostatné jídlo nejlépe doplní opět světlá piva jako Spytihněv pivovaru Konrad nebo Bohemian Lager od Herolda. Pokud by chtěl někdo vyzkoušet zahraniční piva, tipem našeho sommeliera je belgický Piraat. U žeber poslouží i u nás známý Kwak.

Hovězí burger

K burgerům, které se v posledních letech objevily v jídelním lístku snad každé hospody nebo restaurace, doporučuje Demeter hořká piva s minimálně 40 IBU (mezinárodní jednotka hořkosti piva). Určitě to není volba pro každého, ale za vyzkoušení stojí.

Vepřové koleno

Pro opravdové jedlíky asi není při návštěvě hospody lepší volba než vepřové koleno. Kdo by ale čekal, že je dobré spláchnout ho nějakým hutným pivem, mýlil by se. Nejlepší je totiž lehký tmavý ležák.

Guláš

Ke klasickému gulášku sedne nejlépe pivo typu ležák vyznačující se jemnou nebo vyšší hořkostí. Konkrétní výběr záleží na tom, jak kdo snáší hořká piva.

Svíčková

Asi není překvapením, že ke svíčkové se nejvíce hodí polotmavá piva se sladkým zakončením. Vhodnou alternativou však mohou být i pšeničná piva.