Martin Hnilička z restaurace George Prime Steak, která v Praze otevřela své brány v druhé polovině loňského roku, je velkým znalcem a milovníkem masa. Proto také servíruje hovězí maso ze své kuchyně hrdě - ví, co hostům nabízí. Maso v restauraci pochází z amerického Arkansasu a pyšní se označení USDA Prime, které nese jen úplný zlomek vyprodukovaného hovězího ve Státech. Dobytek je krmený pouze kukuřicí a nejsou do něj aplikovány žádné hormony.

„Dobrá surovina je základ úspěchu, proto si maso na steak vybírejte pečlivě a nešetřete na něm,” doporučuje Hnilička.

Jak správně připravit vysoký roštěnec (rib-eye steak) a svíčkovou (fillet mignon) - to bylo ústředním tématem názorné ukázky, kterou pro Novinky Martin Hnilička ve své kuchyni předvedl. A jak správně tušíte, příprava masa nezačíná až na samotné pánvi či grilu, důležité jsou i kroky předtím.

Na grilovací koření zapomeňte

„Je ideální si vyndat maso z ledničky tak 30 minut před přípravou, aby zteplalo a dostalo se na pokojovou teplotu. Maso tak nedostane tzv. šok, kvůli kterému se pak nestačí propékat. Nebojte se ukrojit si větší kus masa, nevyschne vám tak rychle a zůstane šťavnatý. Maso jen lehce zakápněte olivovým olejem, posolte mořskou solí a lehce vpracujte do masa. Solíme ideálně ze všech stran, aby byla chuť rovnoměrná. Na maso opravdu stačí jen kvalitní olej a mořská sůl - je škoda používat jakékoliv grilovací koření. V létě na grilu můžete maximálně využít čerstvé bylinky,” popsal Hnilička.

„Pokud maso připravujeme na pánvi, tak ji nejdříve opravdu hodně rozpálíme a teprve pak vkládáme maso. Používáme těžkou a silnou pánev. Počkáme, až se nám maso tzv. oddělí od pánve a teprve poté jej zhruba po dvou minutách otočíme na druhou stranu a opět necháme klidně ležet. Poté maso přendáme na tácek a posléze jej doděláme v troubě. Záleží, jak má kdo steak rád, ale na střední propečenost by mělo stačit nechat steak v troubě při teplotě 180 až 190 stupňů Celsia zhruba na čtyři minuty, poté jej vyndáme z trouby,” uvedl Hnilička.

Na závěr je podle kuchaře vhodné nechat maso chvíli odpočívat. A vhodná příloha? Pokud nějakou doopravdy potřebujete, tak je vhodná pečená brambora a lehký zeleninový salát. Další rady a podrobnou přípravu najdete v našem videu.