Hlavní obsah

Karlovarské pokladny se otevřely, lidé přišli do fronty na lístky po čtvrté hodině ranní

Pokladny 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se v Thermalu otevřely ve čtvrtek v 9 hodin ráno. První filmoví fanoušci přišli čekat do fronty již ve 4.20 hod. Zájem o vstupenky měly stovky filmových nadšenců.

Karlovarské pokladny se otevřely, lidé přišli do fronty na lístky po čtvrté hodině ranní

„Stáli jsme před hlavní pokladnou už ve 4.20 hodin ráno,“ uvedl student z Prahy Dalibor. „Spali jsme jen dvě hodiny a vyrazili pro vstupenky, protože jsme chtěli být první,“ dodal jeho kamarád Petr. Oba jsou po dobu festivalu ubytováni v Karlových Varech u babičky.

„Moc příjemné to nebylo, byla docela zima,“ posteskl si Dalibor, který se ale paradoxně nejvíce těší na projekci filmu s názvem Zima. „Navrhoval jsem, že se zahřejeme rumem, ale žádný nebyl k mání,“ popisoval Petr.

V pět ráno přišla k pokladnám v Thermalu zubní lékařka z Karlových Varů Veronika. „Na každý den mám vybrané tři filmy,“ prozradila. „Netuším, co mě čeká,“ uvedla na otázku, na který z vybraných filmů se nejvíce těší. „Na festivalová filmová představení chodím patnáct let a většinou jsem překvapená,“ nechtěla dopředu hodnotit, který film bude letos tím nejlepším.

Lístky chtěly stovky lidí.

Foto: Rudolf Voleman, Právo

Honza je student z Karlových Varů a rodina jej vybrala jako bojovníka do fronty proto, že má jako jediný volno. „Ostatní musí do práce, takže se chystám nakoupit lístky nejenom pro sebe, ale i pro sestru a kámoše,“ uvedl Honza.

V rámci festivalu má být uvedeno zhruba 190 celovečerních filmů a další desítky dokumentů. První filmová představení jsou na programu již v pátek půl hodiny po poledni v Malém sále, v Kinosále B v Thermalu a v kině Čas. Slavnostní otevření festivalu proběhne tradičně od sedmi večer ve Velkém sále Thermalu, tentokrát projekcí filmu I Origins.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků