„Návštěvníci festivalu nejčastěji hledají infocentrum, cizinci se hodně ptají na nádraží a dokonce se nás jeden pán ptal, kde sežene poopiční lék. Myslím, že se ještě nestalo, že bychom nedokázali pomoci či poradit,“ uvedl Chaloupek.

Přibývají i cizinci

Ze začátku festivalu využívali služeb mobilní hlídky spíše našinci. Postupně ale chodí stále více cizinců.

Sám Chaloupek nežije v Karlových Varech, takže má v mobilní hlídce po ruce kolegyni Magdalenu Kovářovou z řad místních strážníků.

Mobilní policejní hlídka má jedno ze svých stanovišť před hotelem Thermal.

Mobilní policejní hlídka má jedno ze svých stanovišť před hotelem Thermal.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

Místní je i policista Jakub Urban. „Musíte jít na recepci hotelu,“ vysvětlil ženě, která marně hledala cestu do bazénu v Thermalu. „Na golfové hřiště v Cihelnách dojedete, když se vydáte autem z centra na městskou část Doubí a dál na Plzeň,“ popsal po chvíli dvěma Slovákům, kteří si nevěděli rady.

Nechybí voda pro psy

Kromě ústních informací ale nabízejí policisté také schematické papírové mapy, informační brožury, ale také změří zájemcům obsah alkoholu v dechu.

„Každý den o to požádá zhruba deset lidí,“ uvedl Chaloupek, podle kterého někteří přicházejí s prosbou o kontrolu i víckrát denně.

Mobilní hlídka nezapomíná ani na pejsky. „Vozíme s sebou misku pro psy, v které pravidelně měníme vodu, aby byla vždy čerstvá,“ uvedl Chaloupek. „jenom v neděli se u nás napilo jedenáct psů,“ uzavřel.