„Bude to první veřejný koncert skupiny Lucie v původním složení poté, co se kapela rozpadla a zase dala dohromady,“ uvedl výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha s tím, že koncert se uskuteční v sobotu 29. června večer v Poštovním Dvoře. Vstupné bude zadarmo, ale kvůli omezené kapacitě areálu Poštovního dvora, kam se vejde jen dva tisíce diváků, je třeba si vstupenku vyzvednout v parku mezi Richmondem a Poštovním Dvorem. Tam totiž pořadatel koncertu postaví Energy zónu ČEZ, kde budou i pokladny se vstupenkami. Koncert začíná ve 22 hodin, ale Poštovní Dvůr bude se vstupenkou přístupný už od 19 hodin.

V sobotu se uskuteční také první z celkem čtyř představení Divadla bratří Formanů. Diváci se mohou těšit na Obludárium, což je ojedinělý projekt, jehož děj se odehrává v působivých prostorách divadelního šapitó a je postaven na volném sledu rozmanitých čísel, výtvarně a herecky působivých okamžiků a drobných příběhů. Vše je propojeno jednotným tématem, kabaretní atmosférou a netradičním prostorem. Šapitó již stojí na parkovišti na Nábřeží Jana Palacha nedaleko Thermalu. Vstupenky za 150 korun budou v prodeji už ve čtvrtek od devíti hodin v hlavní festivalové pokladně.

Festivalový dostihový pohár žokeje Josefa Váni je na programu mezi doprovodnými akcemi v neděli od 13 hodin a uskuteční se na karlovarském dostihovém závodišti v městské části Dvory. Do Karlových Varů se vrací britský herec Julian Sands s divadelním představením ověnčeným řadou cen, které nese název Pocta Haroldu Pinterovi v režii Johna Malkoviche. Divadelní představení bude v angličtině bez tlumočení a uskuteční se v pondělí 1. července od 20 hodin v Galerii umění Karlovy Vary. Cena vstupenky, které bude možné koupit od pátku 28. června na hlavní pokladně, je 150 korun.

Do festivalového dění se vrací i zpěvák Vojtěch Dyk. S orchestrem B-Side Band se představí s programem jazzové a swingové klasiky. Koncert se uskuteční v pondělí 1. července od 19 hodin v Letním kině a jako hosté vystoupí Matěj Ruppert a saxofonista Michal Žáček. V předprodeji stojí lístek 199 korun a na místě tři stovky. V rámci festivalu se mohou těšit diváci i na další doprovodné akce, jako například na koncerty u Thermalu nebo divadlo pro děti na scéně Pod Chebským Mostem, kde se navíc večer bude hrát big beat.