Charitativní projekt Oranžové kolo dorazil letos na festival už podeváté.

Do sedel i tentokrát nasedly známé tváře českého filmového světa: mimo jiné Jiří Bartoška, Miroslav Donutil, Jan Hřebejk, Tereza Voříšková, Jan Maxián, Vojta Kotek, Jiří Mádl, David Ondříček, Ivan Trojan, Petr Vachler nebo i sportovkyně Nikola Sudová.

Jejich úsilí provázené mnohdy sprškami potu na konec vyneslo celkem 499,5 tisíce korun.

Akci moderoval i Jirka Mádl

Akci moderoval i Jirka Mádl

FOTO: Lenka Hloušková, Novinky

„Kolo není jen sportovním zpestřením této významné kulturní akce, ale nabízí veřejnosti možnost nahlédnout do světa handicapovaných lidí a pomoci jim s jejich problémy,“ přibližuje význam Oranžového kola Ondřej Šuch, ředitel Nadace ČEZ.

Symbolické šeky na finanční prostředky pro handicapované převzali za Jedličkův ústav a Centrum paraple Zdeněk Svěrák a Jan Hřebejk.

Obdarovaní už prozradili, že je využijí na pořízení bezbariérového autobusu a zajištění asistenční a rehabilitační péče.

Vojta Kotek akci moderoval a výborně se přitom bavil

Vojta Kotek akci spolumoderoval a výborně se přitom bavil.

FOTO: Lenka Hloušková, Novinky

"Jedličkův ústav a školy potřebuje nový autobus, který bude speciálně upravený pro převoz vozíků, vybavený plošinou a s dostatečnou kapacitou. Pomůže handicapovaným dětem dopravit se bezpečně na kulturní akce, hudební vystoupení, do školy v přírodě a zúčastnit se dalších aktivit,“ řekla Alena Peštová, ředitelka nadace.

Za Paraple vše okomentovala jeho ředitelka Alena Kábrtová: „Dar Nadace ČEZ využijeme na zajištění asistenční a ošetřovatelské péče o klienty na rehabilitačních pobytech. Bez této služby by se nemohli zúčastnit pobytů.”