Úvod večírku patřil prezidentovi festivalu Jiřímu Bartoškovi a hejtmanovi kraje Josefu Novotnému (ČSSD). „Letos poprvé festival zavítal z Karlových Varů i do Sokolova a to se mi líbí, jak se rozrůstá,“ uvedl Novotný v úvodu večera při vzpomínce na odhalení pamětní desky Samuelu Fullerovi v sokolovském zámku.

„Děkujeme kraji za finanční podporu, ovšem máme- li se rozšiřovat i mimo Sokolovo dál třeba do Chebu, tak to by musel kraj v té podpoře přidat,“ popíchl Bartoška hejtmana, který hned začal zkomolený název svého bydliště bránit.

Festivalový večer Karlovarského kraje se již tradičně uskutečnil v letištní odbavovací budově v Olšových Vratech.

Festivalový večer Karlovarského kraje se již tradičně uskutečnil v letištní odbavovací budově v Olšových Vratech.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

„Kdyby chtěl festival více, tak by se musel pan Bartoška naučit, že to není Sokolovo, ale Sokolov,“ uvedl Novotný. „To není to místo, kde byla ta bitva?“ tvářil se Bartoška naoko udiveně, zatímco hosté se dobře bavili.

Důvod k dobré náladě mohli mít také proto, že připravené menu a rovněž výzdoba mezi filmovými pásy bylo skutečně výtečná. „Pojali jsme večírek v čokoládovém duchu,“ uvedla Vlaďka Příhodová, šéfkuchařka Grandhotelu Pupp, který pohoštění připravoval.

Čerstvé ovoce se namáčelo na špejlích do zmiňovaných čokoládových fontán. V čokoládě byla ale připravená kupříkladu i husí jatýrka nebo carpaccio z hovězího masa. Na žádném rautovém stole nechyběly kazety s pravými belgickými pralinkami.

Čokoládové fontány byly na festivalovém večeru Karlovarského kraje na letišti v Olšových Vratech v centru pozornosti krásných slečen a dam.

Čokoládové fontány byly na festivalovém večeru Karlovarského kraje na letišti v Olšových Vratech v centru pozornosti krásných slečen a dam.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

„Pro milovníky masa, kteří čokoládu nemusí, jsme podávali hovězí krk a telecí krkovici. Před zraky hostů jsme připravovali gnochi s mini penne s kuřecím masem a sušenými rajčaty,“ popisovala Příhodová. K pití byly různé míchané koktejly z becherovky, ale také moravská vína a plzeňské pivo.

Své umění magie předváděl na pódiu kouzelník Robert Fox, který si své asistenty pro předvádění triků vybíral mezi hosty. Sladkou příchuť měla hudební vložka, protože se divákům představila Čokoládová zpěvačka Tonya Graves. Závěr karlovarského krajského večírku patřil diskžokeji Martinu Hrdinkovi.