"Přišla jsem čekat před pokladny už ve tři čtvrtě na pět ráno, abych měla jistotu, že pořídím všechny vstupenky, o které mám zájem,“ uvedla Jiřina Keltschová z Karlových Varů, která chodí na filmy při karlovarském festivalu každým rokem už leta. „Nejvíce se těším na zrekonstruovaný film Markéta Lazarová, který promítají ve Velkém sále Thermalu. Ten původní snímek jsem neviděla, ale četla jsem knihu, tak jsem zvědavá,“ konstatovala.

Ve frontě ve vestibulu hotelu Thermal v Karlových Varech čekalo ve čtvrtek ráno na vstupenky na první filmy karlovarského festivalu zhruba dvě stě diváků.

Ve frontě ve vestibulu hotelu Thermal v Karlových Varech čekalo ve čtvrtek ráno na vstupenky na první filmy karlovarského festivalu zhruba dvě stě diváků.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

V půl šesté přišel před pokladny Vladimír Korbel z Nové Role na Karlovarsku. „Už jsem se nemohl dočkat, až festival začne,“ uvedl s tím, že se chystá už v pátek před slavnostním zahájením festivalu na snímky Hanna a Tyrannosaurus.

„My jsme přišly kolem sedmé hodiny,“ uvedla skupina studentek z Karlových Varů, které posedávaly před pokladnami v F -baru Thermalu a čekaly na devátou hodinu ráno. „Každý den chci vidět aspoň tři filmy,“ uvedla jedna z nich Hana Rychlá.

„Těším se hlavně na úvodní film Jana Eyrová, který bude uveden v letním kině. Ptali jsme se kamarádů, kteří mají s letním kinem už zkušenosti a říkali, že si máme vzít svetr a deku, aby nám nebyla zima,“ usmívala se osmnáctiletá studentka Sabina Netrvalová z Karlových Varů.

Ve frontě ve vestibulu hotelu Thermal v Karlových Varech čekalo ve čtvrtek ráno na vstupenky na první filmy karlovarského festivalu zhruba dvě stě diváků.

Skupina studentek z Karlových Varů posedávala před pokladnami v F -baru Thermalu a čekaly na devátou hodinu ráno.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

Napětí ve frontě i na pokladnách těsně před devátou vrcholilo. „Máte všichni obálky na vstupenky a festivalové pasy?“ ptala se jedna z organizátorek festivalu pokladních. „Až bude 8.59 hodin a 55 sekund, tak mi řekněte a já otevřu vstup,“ dodala. „Všechny pokladny fungují,“ pochvaloval si vedoucí festivalového předprodeje vstupenek Martin Walter.

Ve čtvrtek ráno bylo otevřeno v Thermale prvních třináct pokladen, zbylých jedenáct se otevře až v pátek v osm hodin ráno, a to i před Thermalem a u Grandhotelu Pupp. „Máme připraveno 70 až 90 pokladníků, kteří se budou ve službách střídat,“ uzavřel Walter.

Pokladny karlovarského filmového festivalu otevřely ve čtvrtek v devět hodin ráno.

Ve čtvrtek ráno bylo otevřeno v Thermale prvních třináct pokladen, zbylých jedenáct se otevře až v pátek v osm hodin ráno.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo