Hlavní obsah

Judi Denchová: Je fantastické postavit Jamese Bonda do latě

Novinky, Stanislav Dvořák
Karlovy Vary
Aktualizováno

Nejočekávanější tisková konference karlovarského festivalu se odehrála v sobotní poledne. Britská filmová a divadelní herečka Judi Denchová mimo jiné uvedla, že roli šéfky M považuje za fantastickou, protože může postavit do latě Jamese Bonda.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Judi Denchová na tiskové konferenci

Článek

"Je to fantastická role, ale současně musím mluvit o věcech, o kterých nic nevím. Můj vnuk je fanda Jamese Bonda a jeho kamarádům se taky líbí," uvedla herečka a dodala, "scénář k novému Bondovi mi přinesl člověk celý v černém a hned utekl, je to celé zahalené tajemstvím."

Herečka si prý váží každé ceny. Zastává názor, že když dostane cenu nebo dobrou recenzi, ten den se musí radovat, ale pak na to musí zapomenout a pokračovat ve svém zdokonalování. Křišťálový glóbus navíc podle ní vypadá krásně, jako manželka Oscara.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Judi Denchová přichází na tiskovou konferenci

Její nový film Jana Eyrová vznikl podle knihy, kterou zná už dlouho. "Poprvé jsem to četla ve škole. Byla to povinná četba. Pohled režiséra je ale temný a melancholický. Já ten film ještě neviděla, ale myslím, že jsme věrní knize," řekla.

Divadlo jako vášeň

Důležitý je pro ni britský humor. "Myslím, že my jako národ jsme schopni sebe sama shodit. Nechci pracovat s někým, kdo nemá smysl pro humor. Britský a americký humor se hodně liší, nám jde lépe snaha shodit se. Když se nedokážete smát sami sobě a vidět absurditu i závažnost toho, co děláme, nejste herci," uvažuje Denchová.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Judi Denchová na tiskové konferenci

Zároveň doufá, že si ještě zahraje v muzikálu, protože miluje pocit, když má pod sebou velký orchestr. K filmu se dostala až ve zralém věku. "Mou vášní je divadlo. Zaměřila jsem se na divadlo, pak ale přišla Paní Brownová. Začala jsem dělat filmy. Pomaličku jsem se to učila a hodně jsem se naučila od Kevina Spaceyho."

Chtěla být výtvarnicí

Především si ale myslí, že měla velké štěstí. "Rolí pro zralé herečky moc není. Pro muže je jich hodně, málo pro ženy. Já jsem měla štěstí,“ říká upřímně.

Původně přitom herečkou být nechtěla, chtěla být kostýmní výtvarnicí. „Teď bych nedokázala dělat nic jiného. Lidé se mě ptají, kdy jdu do důchodu. Proč bych měla?“ směje se Denchová.

Reklama

Výběr článků

Načítám