Hey, Jude je jeho osudová - právě po ní ho rodiče před osmatřiceti lety pojmenovali, a teď tu zněla z hrdel školených i jen nadšených lidí a Jude se smál a tleskal. A když Vojta Dyk za opojného řevu dozpíval, ujal se mikrofonu a rozbalil to zase on.

„Je dokonalý, měli jsme jako vždycky trochu strach, aby to nebyla nafoukaná hvězda, ale už u večeře bylo jasné, že - jako ostatně všechny opravdu velké osobnosti - i on je ve vstřícném a uvolněném prostředí úplně normální, báječný chlap,“ řekl mi jen letmo Jiří Bartoška.

Herecká megastar Jude Law se přišel bavit na narozeninovou party Jiřího Bartošky.

Herecká megastar Jude Law se evidentně příjemně bavil.

FOTO: Valerie Boušková

A vzápětí, když se Jude Law chopil mikrofonu a „elvisovsky“ se rozkročil, řval spolu s ním, s Táňou Vilhlemovou, Aňou Geislerovou a desítkami dalších až do ochraptění rock´n´rollovou Go, Go, Johny, Go, Go.

Pak zazpívala úžasně Zuzana Stivínová, znovu Vojta Dyk a po narozeninové „Hodně štěstí, milý Jirko“, kterou Law vytleskával i notoval společně s natřískanou vinárnou, se oslavenec pustil společně s Lucií Šoralovou do jednoho z nejslavnějších českých duetů, legendárního Motýla.

Byly tři hodiny ráno, Jude ještě pořád seděl na zemi a poslouchal a za chvíli už si notoval refrén... Myslím, že v tu chvíli měli všichni stejně příjemný pocit, že jsou ve správnou chvíli na správném místě.