Law je známý z filmů Talentovaný pan Ripley, Návrat do Cold Mountain nebo Na dotek. V pondělí večer převezme z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu.

"Talentovaný pan Ripley je pro mě velmi důležitý film, byl to obrat v kariéře, díky němu jsem se seznámil i s Antonym Minghellou, který významně inspiroval mou práci a je skvělý přítel," připomněl herec na tiskové konferenci jeden ze svých prvních slavných filmů.

Na Judea Lawa se přišel podívat také medvídek Kuky.

Na Judea Lawa se přišel podívat také medvídek Kuky.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

"Teď jsem měl dlouhou dobu, kdy jsem nic nedělal. Plánuji film Hugo Cabret, což je první Scorseseho film pro děti, také druhého Sherlocka Holmese a v říjnu pak hraju v Soderberghově Contagion."

"Hugo je myslím i pro Scorseseho nová oblastů. Upřímně řečeno nevím, co chystá. Má se to natáčet ve 3D. Já ale fanda 3D nejsem, je to jen trik, ale když si uvědomím, že Scorsese, který bere film jako umění i jako vědu, bere 3D, je to už zajímavé," uvažuje Law.

Jude Law mluvil na tiskové konferenci zejména o filmu a obdivu k Shakespearovi.

Jude Law mluvil na tiskové konferenci zejména o filmu a obdivu k Shakespearovi.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Spousta filmů se podle něj začala dělat trojrozměrně jen kvůli komerčnímu úspěchu Avatara a v tom vidí jistý cynismus. Navíc má prý se 3D i jeden osobní problém: "Nejsou brýle, které by mi pohodlně seděly."

Hodně pro něj znamenají shakespearovské role, do budoucna si naplánoval ještě tři. "Když hrajete Hamleta, najednou zjistíte, a nechci, aby to znělo arogantně, že ostatní role vlastně nejsou tak náročné."

Na závěr usměvavá hvězda, která si už stačila užít karlovarský noční život, přiznala, že  nezná moc českých filmařů, ale budoucnost filmu je podle něj spojena se zeměmi jako Česko či Srbsko.

Jude Law v obležení novinářů i fanoušků.

Jude Law v obležení novinářů i fanoušků.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

"My máme angličtinu stejně jako v Americe, a to znamená, že se naše filmy někdy ztratí v té komerční sféře."