,,Mám velkou radost, že Goran Bregovič naše pozvání přijal. Půjde o jednu z hlavních akcí 46. Mezinárodního filmového festivalu, jehož je Nadace Krása pomoci letošním neziskovým partnerem,'' řekla Taťána Kuchařová.

Vstupné je dobrovolné. Veškerý výtěžek z koncertu je určen na podporu projektů pro seniory Nadace Taťány Kuchařové, jejíž problematikou se zabývá. Z výtěžku budou podpořeny následující projekty: osobní asistence a pečovatelské služby pro seniory – dobrovolnictví v sociálních a zdravotních zařízeních pro seniory – aktivizační programy pro seniory, kompenzační pomůcky a vybavení zařízení, která poskytují sociální služby pro seniory.

Úterní koncert orchestru Gorana Bregoviče na hladině Vltavy u Karlova mostu byl událostí. Přišly se na něj podívat tisíce lidí.

Goran Bregovič

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Podpořit projekty pro seniory během koncertu je možné také zakoupením nadačního náramku nebo zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS FONDSENIORU. V průběhu večera se na scéně objeví také prezident festivalu Jiří Bartoška, který Goranu Bregovičovi předá festivalovou cenu.

Goran Bregovič je slavný muzikant srbsko-chorvatského původu, který smíchal jihoslovanský a romský folklór s rockem i elektronikou. V Praze už vystupoval několikrát. Bregovič v mládí původně obdivoval klasický hard-rock, ale většina lidí v Evropě ho zná díky vynikající filmové hudbě. Složil soundtracky ke Kusturicovým snímkům, které mají kultovní postavení (např. Underground a Arizona Dream).