Počasí zatím přeje. Ve čtvrtek odpoledne se slunko přetahovalo o přízeň s podmračenou oblohou, ale na kapky deště nedošlo. Pořadatelé nicméně nenechali nic náhodě. Na některá místa dali navézt kameny a pod hlavní pódia, která se otevřou v pátek a sobotu, poskládají koberec z plastových desek.

„Sáhli jsme do finančních rezerv. Je pro nás důležité, aby byli návštěvníci festivalu spokojeni,“ říká Kloupar.

Publikum na Sázafestu

Publikum na Sázafestu

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Čtvrteční program byl rozdělen na dvě místa, na Duha Stage a stan zvaný Balbínka. Na Duha Stage začali ve 14 hodin Fiha, vítězové festivalové soutěže kapel. Publikum ale rozjařila až pražská ska kapela Basta Fidel. Večer pak jsou na programu koncerty formací Schodiště, Kryštof, Wohnout a Sto zvířat, přičemž ti posledně jmenovaní nachystali vystoupení trvající sto minut, aby takto oslavili dvacet let existence své a deset let festivalové.

Publikum rozjařila až pražská ska kapela Basta Fidel.

Publikum rozjařila pražská ska kapela Basta Fidel.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Balbínka se specializuje na písničkářskou a klubovou scénu. Představil se na ní například Jan Spálený, Jakub Noha Band, Honza Homola, večer pak nastoupí Ivo Jahelka, Jiří Schmitzer nebo Tomáš Klus.

Na Sázavafestu se bude hrát na pěti pódiích a představí se na 130 účinkujících. Program potrvá do nedělního časného rána. Podle Kloupara dorazilo zatím na sedm tisíc diváků.

Publikum na Sázafestu

Publikum na Sázafestu

FOTO: Petr Hloušek, Právo