Scott Pilgrim proti zbytku světa krásně zapadá do dramaturgie Freshe. Vizuálně stylová a atmosférou poutavá adaptace komiksu Bryana Lee O'Malleyho vypráví příběh kytaristy a floutka Scotta Pilgrima (Michael Cera), který se zamiluje do růžovovlasé dívky Ramony.

Video

Upoutávka na film Scott Pilgrim proti zbytku světa

Záhy ovšem zjistí, že aby s ní mohl trávit láskyplné chvilky, musí zlikvidovat sedm jejích bývalých partnerů (mezi nimi i děvče a dvojčata).

„Tos musela chodit se samýma idiotama,“ ptá se Scott, který je vlastně prvním Ramoniným „normálním“ klukem. Snímek plný nadsázky, odkazů k počítačovým hrám a komiksové popkultuře se v českých kinech objeví 14. října.

Letní kino Parukářka je zdarma

Čtvrteční program patří tvorbě dánského režiséra, scenáristy a letošního porotce Christoffera Boea. Promítal se jeho debut Rekonstrukce, oceněný v Cannes Zlatou kamerou za nejlepší prvotinu, a večer bude v kině Aero uvedena jeho novinka, politický thriller Všechno bude zase dobrý.

Festival se v metropoli odehrává do 29. srpna na několika místech, v kinech Aero a Světozor nebo divadle Ponec, kam je potřeba akreditace nebo zakoupená vstupenka.

Zdarma si ovšem můžete vychutnat kino pod širým nebem v parku Parukářka na Žižkově. Ve čtvrtek se tam bude od 20.30 promítat české drama Dvojka a v pátek večer klasika Petra Zelenky Knoflíkáři.