Hlavní obsah

Zemřela Mary Trainorová, slavná psycholožka ze Smrtonosné zbraně

Mary Ellen Trainorová, herečka, kterou zná většina filmových fandů ze série superúspěšných filmů Smrtonosná zbraň, kde se škádlila s Melem Gibsonem, zemřela ve věku 62 let.

Zemřela Mary Trainorová, slavná psycholožka ze Smrtonosné zbraně

Trainorová zemřela podle serveru The Hollywood Reporter už koncem května doma v kalifornském Montecitu na rakovinu. Bývala manželkou slavného režiséra Roberta Zemeckise.

Mary Ellen Trainorová

Foto: Profimedia.cz

Herečka paradoxně nestudovala herectví, ale žurnalistiku. Pracovala v rádiu a v několika televizních stanicích. Když se natáčela Smrtonosná past, celkem logicky ji obsadili jako televizní reportérku – hrála tak trochu sama sebe.

Mary Trainorová ve filmu Tales from the Crypt

Úplné začátky si rodačka ze San Franciska prožila v televizním seriálu Remington Steele. Prošla i řadou jiných zapomenutých sérií. S filmem Honba za diamantem (1984) a první Smrtonosnou zbraní (1987) už začala být poměrně slavná. Velký úspěch měla všechna další pokračování této akční komedie.

Mary Ellen Trainorová ve filmu Malí obři

Foto: Profimedia.cz

Na role měla obrovské štěstí. Kromě toho, že je jedinou herečkou, která hrála současně ve Smrtonosných zbraních i v neméně slavné Smrtonosné pasti s Brucem Willisem, je většina filmů, kde hrála, poměrně dobrá a některé jsou dnes označovány za kultovní – Forrest Gump, Návrat do budoucnosti 2, Krotitelé duchů 2, Smrt jí sluší.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků