Hlavní obsah

Z přetvářky žen na sociálních sítích si utahuje klip od Mateřské.com

Duo Mateřská.com má nový klip Social Boogie. Jeho poselství je jasné - někteří lidé touží, aby si jich ostatní všimli na sociální síti, ale to, co tam prezentují, není reálný život.

Z přetvářky žen na sociálních sítích si utahuje klip od Mateřské.com

Mateřská.com je projekt Báry Vaculíkové a Lenky Jankovské. Zaujal před lety internetovým hitem Laktační psychóza. Social Boogie je singl z druhé desky Automatka, na které spolupracovaly s Honzou Horáčkem a Kapitánem Demo, který píseň zremixoval. Klip režírovala Darina Burianová.

Klip představuje hrdinky, jejichž vyčerpávající život je dán prací, péčí o děti a objížděním různých řetězců, přičemž na internetu zveřejňují upravené obrázky štěstí.

Mateřská.com - zpěvačky Bára Vaculíková a Lenka Jankovská

Foto: Mateřská.com

V textu písně je zmíněna celá řada sociálních sítí, internetových firem a nákupních řetězců. Jedná se ale o čistou recesi. Žádná ze zmíněných společností klip nesponzoruje, ujišťují tvůrci.

„Žena v produktivním věku pendluje mezi nákupy, dětmi, rodinou a prací. Do toho ale nezapomíná s úsměvem udržovat kontakt s půlkou světa na sociálních sítích. Chtěly jsme si v klipu posvítit i na odvrácenou stranu mince a poukázat na absurditu a přetvářku, které se i my samy někdy dopouštíme,“ řekla Bára Vaculíková.

Po debutovém albu Laktační psychóza dvojici vyšlo loni na podzim druhé řadové album Automatka, na kterém se podíleli i Jiří Burian (Kapitán Demo), Aleš Hyvnar (Al-Yaman), Honza Horáček (Meky Žbirka), Djei Gogo (United Flavour), Tomato 22 a Kim Kanagom.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků