Hlavní obsah
Wiz Khalifa na Szigetu trochu zklamal. Foto: David Peltán

Wiz Khalifa na Szigetu kouřil jointy

Festivalovou párty na Szigetu nezbrzdila ani urputná vedra. Atmosféru druhého dne, tedy čtvrtku, rozproudili Jamie Cullum, Biffy Clyro a Wiz Khalifa. Horkem opilí návštěvnící zažili pestrý žánrový program. Projeli se na vlně jazzu, alternativního rocku i rapu.

Wiz Khalifa na Szigetu trochu zklamal. Foto: David Peltán
Wiz Khalifa na Szigetu kouřil jointy

Pro řadu návštěvníků byl největším hudebním lákadlem dne americký raper Wiz Khalifa. Svědčilo o tom množství lidí, jež se na jeho koncert sešlo před hlavním pódiem. Tento hudebník patří ke světové špičce současného populárního rapu. Dokazuje to i fakt, že jeho video k písni SeeyouAgain, věnované památce herce Paula Walkera, má na YouTube přes tři miliardy zhlédnutí a ještě před pár dny bylo nejsledovanějším hudebním klipem na světě.

Sám Wiz Khalifa během vystoupení neváhal kouřit „jointy“ a tím jen potvrdil svůj kontroverzní postoj k legalizaci marihuany. Celá jeho koncertní show byla prodchnuta tímto přístupem. Nepříliš záživný set ale nezachránila ani doprovodná kapela. Wiz Khalifa ji ostatně využíval jen zřídka a většina podkladů i zpěvů hrála z playbacku.

Na Szigetu se prolínají všechny hudební žánry

Festival Sziget ve druhém dni pulzoval naplno a kvůli tropickému vedru návštěvníci hojně využívali výhod, které ostrov na Dunaji nabízí. Stále populárnější Sziget pláž byla v obležení, bazén v nadstandardním kempu praskal ve švech a letos prvně nabízená party na parníku křižujícím Budapešť získala obrovské množství fanoušků.

I kvůli počasí neměl jazzový pianista Jamie Cullum pod pódiem plno. Fanoušci se zoufale snažili najít stín, tudíž plochy vystavené slunečním paprskům zůstaly prázdné. Cullum přesto opět potvrdil svou jedinečnost a hudební vyspělost. On a piano jsou dvě neoddělitelné složky. Koncert byl silný a emotivní a Cullum při něm neváhal využít beat boxu i tvrdších hudebních žánrů.

Pro Michaelu Tučovou byl právě jeho koncert jedním z důvodů, proč na Sziget vyrazila, i když jen na dva dny. „Koncert jsem si nechtěla nechat ujít za žádnou cenu. Asi by bylo příjemnější užívat si zeleně a všech dalších atrakcí, které jsou na Ostrově ve stínu u vody. Zážitek z hudby Jamie Culluma a z jeho vystoupení je ale vedle koncertu Pink jedním z nejsilnějších momentů, které jsem na festivalu zažila.“

Na Szigetu se prolínají všechny hudební žánry. Alternativní rock přivezla skotská kapela Biffy Clyro. Trojice se nedávno představila i v Praze, kdy předskakovala koncertu Guns N´ Roses. České publikum si ji poměrně oblíbilo, svědčí o tom i fakt, že v posledních letech se do Čech vrátila hned třikrát.

Na Szigetu bylo na Biffy Clyro vidět, že je koncert baví, komunikovali s fanoušky a předvedli precizně zvládnutou show. Jejich tvrdší muzika jako by rozproudila apatické, horkem znavené Szigeťany. Během koncertu neváhali skákat, dokonce vytvořili na zemi mnohačetnou lidskou veslici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků