Hlavní obsah
Spisovatel George R. R. Martin Foto: ČTK/APInvision/Chris Pizzello

Vychází nová kniha autora Hry o trůny

Česky vychází nová kniha amerického spisovatele George R. R. Martina, autora předlohy televizního seriálu Hra o trůny z produkce kabelové televize HBO. Román Oheň a krev se vrací v čase o zhruba tři století před události Martinovy populární ságy.

Spisovatel George R. R. Martin Foto: ČTK/APInvision/Chris Pizzello
Vychází nová kniha autora Hry o trůny

Čtenáře čeká dramatická historie rodu Targaryenů, dračích vládců, kterým se podařilo sjednotit Sedm království.

Příběh se odehrává staletí před událostmi líčenými ve Hře o trůny, kdy se rod Targaryenů, jako jediný z dračích pánů, kteří unikli Zkáze Valyrie, usídlil na Dračím kameni. Vyprávění začíná u Aegona Dobyvatele, stvořitele Železného trůnu, a pokračuje přes generace Targaryenů bojujících o tento symbol, až po občanskou válku, která jejich dynastii téměř zničila. Oheň a krev, úvodní svazek dvoudílných dějin rodu Targaryenů, nabízí nový pohled na krvavou historii Západozemí.

Obal knihy

Foto: Argo

Spisovatel sci-fi a fantasy George Raymond Richard Martin je nejznámější díky sérii románů Píseň ledu a ohně, která je známa především pro své komplexně prokreslené postavy, náhlé a často velmi brutální zvraty a politické intriky.

Získal tím pověst spisovatele, který je schopen v libovolném okamžiku nechat zabít kteroukoli ze svých postav nezávisle na tom, jak je v příběhu významná nebo čtenáři oblíbená.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků