Hlavní obsah

Vladimír Pucholt natáčí s Landovským film. Po 45 letech

Herecká hvězda českého filmu a divadla 60. let Vladimír Pucholt, kterého diváci znají například z filmů Starci na chmelu, Lásky jedné plavovlásky a Černý Petr, dokončuje v Praze s Pavlem Landovským dokument Hodinový hoteliér. Pucholt se zároveň objeví v komedii režiséra Josefa Abrháma ml. a Mikiho Kirschnera V klidu a naplno, která se začne natáčet v létě, informovala Alice Titzová.

Vladimír Pucholt natáčí s Landovským film. Po 45 letech

"Nynější kanadský lékař se po pětačtyřiceti letech vrací ke své původní profesi," uvedla Titzová.

V dokumentu Hodinový hoteliér se s Pucholtem před kamerou sešlo hned několik zakladatelů a herců původního Činoherního klubu druhé poloviny šedesátých let: Jan Kačer, Pavel Landovský, Josef Abrhám, Nina Divíšková, Jiří Krejčík a Libuše Šafránková. Dokument vzniká místo zamýšleného nového nastudování Landovského divadelní hry z konce 60. let uváděné v režii Evalda Schorma s Oldřichem Novým a Miroslavem Homolou v hlavních rolích v Činoherním klubu.

Hru se po více než čtyřiceti letech rozhodl znovu nastudovat režisér Jan Kačer. Landovskému měl být v inscenaci plánované jen na jedno uvedení partnerem právě Pucholt. Zdravotní stav Landovského však neumožnil původně očekávanou divadelní premiéru. Místo toho proto začal vznikat dokument, ve kterém se odkrývá intimní pohled do nitra vyzrálých hereckých osobností.

Dokument vzniká ve spolupráci s Českou televizí a měl by mít premiéru během Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Komedie v létě

Mimořádné setkání hereckých osobností inspirovalo režiséra Abrháma ml. a Mikiho Kirschnera k napsání scénáře komedie V klidu a naplno, v níž si vedle Pucholta zahrají Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Veronika Žilková, Jiří Bartoška, Jan Kačer, Luděk Sobota a další. Natáčet se bude v létě v produkci společnosti Milk and Honey Pictures.

Pucholtovo jméno bylo neodmyslitelně spojeno s novou vlnou českého filmu 60. let. Zazářil v prvních snímcích Miloše Formana, ztělesnil romantického studenta v Rychmanových Starcích na chmelu a v roce 1967 vytvořil jako svou poslední filmovou roli před emigrací nezapomenutelného "příslušníka" v Krejčíkově Svatbě jako řemen. V polovině roku 1967 Pucholt odjel do Velké Británie, kde vystudoval medicínu. Nyní žije v Kanadě, kde řadu let pracuje jako dětský lékař.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků