Hlavní obsah
Pětice investorů z pořadu ČT Den D (zleva) Ivan Pilný, Tomio Okamura, Marta Nováková, Dana Bérová a Ondřej Bartoš Foto: Michaela Říhová, Právo

VIDEO: ČT dá v pořadu Den D šanci podnikatelským nápadům

Brněnské studio České televize začne od úterý 31. března na prvním programu od 21.45 hodin pravidelně, skoro až do letních prázdnin, vysílat pořad Den D. V jednom díle představí většinou sedm až osm podnikatelů svůj nápad, výrobek nebo vynález a snaží se zaujmout pětici investorů natolik, aby právě do jeho podnikání někdo z pětice, nebo dokonce všichni, vložili vlastní peníze, svůj čas a cenné kontakty ze světa velkého obchodu.

Pětice investorů z pořadu ČT Den D (zleva) Ivan Pilný, Tomio Okamura, Marta Nováková, Dana Bérová a Ondřej Bartoš Foto: Michaela Říhová, Právo
VIDEO: ČT dá v pořadu Den D šanci podnikatelským nápadům

Den D moderuje Jan Pokorný, známý z Radiožurnálu. Autorům pořadu, který pochází z Japonska (původní název Dragon`s Den) a měl mimořádný úspěch na BBC, se podařilo najít pětici investorů, kteří podrobují většinou krutě ztrémovaného adepta tvrdým otázkám byznysu a podnikání. Investoři ale kladou otázky pro diváka srozumitelně, takže nejde o žádnou suchopárnou výuku financování, ale o pořad zábavný.

Pětice investorů z pořadu ČT Den D (zleva) Ivan Pilný, Tomio Okamura, Marta Nováková, Dana Bérová a Ondřej Bartošfoto: Právo/Michaela Říhová

Kdo vydělá nebo prodělá

Kdo se stal investorem a v budoucnu může buď vydělat nebo prodělat? Bývalý ředitel české pobočky Microsoftu a bývalý předseda představenstva Českého Telecomu Ivan Pilný, bývalá ministryně informatiky Dana Bérová, člen poroty Podnikatel roku a šéf kapitálové společnosti Credo Ventures Ondřej Bartoš, ředitelka společnosti U&SLUNO specializující se na informační systémy pro maloobchody, velkoobchody a distributory Marta Nováková a šéf cestovní kanceláře Miki Travel Tomio Okamura.

Dragons Den - do čeho investovali v zahraničí. zdroj: Stream.cz

 

V třinácti dílech předstoupí před kameru zhruba 110 podnikatelů, vybraných z 800 přihlášených. Projekty se budou týkat všech oblastí lidské činnosti, chybět nebudou služby, gastronomie či zdravotnictví, dojde i na nejrůznější vynálezy a zlepšováky, jako je třeba ideální podprsenka.

Při výběru projektů rozhodovala hlavně jejich propracovanost, realizovatelnost, zda mají jejich autoři prototyp, případně, o jak originální nápad jde. „Není to ale hra, či soutěž. Je to skutečný byznys, uvidíte skutečné příběhy a řadě lidí, kteří pořadem projdou, opravdu změní Den D život,“ uvedl dramaturg pořadu Lukáš Franta.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků