Hlavní obsah

Úspěšný britský pop-soul Leony Lewis

Deska Spirit mladé britské zpěvačky Leony Lewis se chlubí titulem "nejrychleji se prodávající debut". Její úspěch nepřišel náhodou. Deska je po všech stránkách perfektně dotaženým středoproudovým produktem a Leona navíc disponuje suverénním hlasem s velkým rozsahem.

Úspěšný britský pop-soul Leony Lewis

Leona Lewis dokáže skvěle podat romantický moderní pop ovlivněný americkým soulem a není divu, že prakticky všechny písničky na albu Spirit jsou balady. To však může být i jednou ze slabin velmi slušného debutu. Málokterý z průměrných posluchačů, kterým je deska určena především, chce hodinu poslouchat jen pomalé, posmutnělé písničky (na druhou stranu, kdyby to byla Aretha Franklin, tak se to dá vydržet).

Zpěvačka se v Británii prosadila díky televizní soutěži X-Factor, která se od února bude vysílat i v ČR. Její desky se prý už teď prodalo 2 milióny kusů, což je v době internetu skutečně úctyhodné číslo, a Leona Lewis se tak stala ve své zemi "dvojkou" mezi zpěvačkami hned za fenomenální Amy Winehouse.

Kdyby byla českou zpěvačkou, pravděpodobně by všichni padali do mdlob a Leona by si vychutnala pocit být "jedničkou", jenže zahraniční scéna není takový čajíček jako u nás doma. Právě ve srovnání s Amy Winehouse se ukáže, že ačkoliv Leona zpívá perfektně, není tak osobitá a nepřinesla nic, co tu ještě nebylo.

Ten proslulý "X Factor", který dělá hvězdu, jí zjevně nechybí. Pokud by se ale mělo vsadit na to, o kom se bude mluvit za deset, dvacet let jako o legendě, je to na 100% Amy.

Leona Lewis: Spirit, Sony BMG 2008

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků