Hlavní obsah

Úspěch motivuje člověka k další činnosti, říká zpěvák skupiny Pub Animals

Vítězem ceny Anděl 2010 v kategorii Ska & reggae se stala českokrumlovská skupina Pub Animals. Ačkoli tato mladá formace nemá na hudební scéně zatím ještě takovou popularitu, není v oblasti soutěží a cen úplným nováčkem. Na otázky odpovídal zpěvák Pavel Podruh.

Úspěch motivuje člověka k další činnosti, říká zpěvák skupiny Pub Animals

Jaký význam má pro vás žánrová cena Anděl?

Je to určitě ocenění toho, co děláme: debutového alba Safar-I a také těch pěti let, co existujeme. Začínali jsme od nuly, makali jsme na sobě a cvičili. Je to ovšem i další pošťouchnutí a dodání motivace pro další práci. Každý úspěch motivuje člověka k další činnosti. A tohle úspěch bezpochyby je.

Myslíte, že vás toto vítězství posune v kariéře dál?

Myslíme si, že těmto žánrovým cenám je věnována malá pozornost. Možná, že hudební význam všech skupin z žánrových kategorií a prodeje jejich desek je větší než u mainstreamových kapel, které získaly hlavní ceny Anděl. Je to svým způsobem nespravedlivé, ale chápeme, že takhle zkrátka český šoubyznys funguje. Naše muzika je jistým způsobem popová, ale cestičky Pub Animals vedou jinudy. Kromě domova totiž pošilháváme i po zahraničí.

Už jste tam hráli?

Ano, hráli jsme na největším evropském reggae festivalu Rototom Sunsplash ve Španělsku. Teď se nám velice rýsuje kontakt do Německa, zájem o nás projevilo jedno tamní vydavatelství. Nechceme ale říci, že preferujeme zahraničí a domácí dění nás nezajímá. I tady existují mety, kterých chceme dosáhnout. Je tu spousta skupin, které mají světovou úroveň. Třeba Monkey Business nebo J. A. R. V zahraničí je ale laťka mnohem výše, což nás motivuje.

Co čeká Pub Animals v nejbližší době?

Především natáčení klipu na skladbu Elephant Man. Bude ho dělat německá produkce, kameraman přiletí z Nizozemska a triky zrealizuje specialista, který se podílel třeba na filmech o Harrym Potterovi. Pak chceme samozřejmě co nejvíce koncertovat a během následujících dvou let máme v plánu pracovat na další desce. Plánujeme ji nahrát v Německu a zachovat spolupráci s naším „bratrem“ a producentem Ecsonem Waldesem. Texty zůstanou v angličtině a pokusíme se posunout o něco blíže k modernějšímu zvuku reggae a funky. Budeme ji samozřejmě propagovat i v Čechách. Považujeme se totiž stále za českou skupinu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků