Hlavní obsah

TV tipy a chyby: drama oceněné v Cannes i Slunce, seno

O víkendu čeká televizní diváky vynikající drama oceněné v Cannes 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny nebo rovněž velmi dobrý americký film Na pokraji slávy. Pro oddech se hodí bláznivá komedie Slunce, seno a pár facek.

TV tipy a chyby: drama oceněné v Cannes i Slunce, seno

 

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny

Slavné drama z komunistického Rumunska si odneslo mimo jiné i vzácnou Zlatou palmu z Cannes.

Snímek Cristiana Mungia 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny je důkazem vzestupu rumunského filmu.

Foto: Artcam, Právo

Režisér Munigu si vybral drsné téma potratu, navíc v diktatuře. Děj se odehrává jednoho pošmourného zimního dne roku 1987 v provinčním městě. Studentka Gábina se chystá na potrat. Pomáhá jí její kamarádka, energická Otilia. Najme hotelový pokoj, kam přivede tajemného pana Bebeho, který má zákrok provést. Film je drsnou výpovědí nejenom o těžké době, ale především o silném přátelství.

ČT2 So 23:15

Slunce, seno a pár facek

Blažena se má vdávat a závistivá kamarádka Miluna jí to chce překazit! Tak to by tedy nešlo. Nenáročná komedie z roku 1989 je plná hlášek a dobrých herců (Růžičková, Lábus, Kretschmerová a další), opět nabízí pohled na českou vesnici za socialismu plnou závisti, furiantství, podrazů a přetvářky.

So Nova Cinema 20:00

Na pokraji slávy

Hudební film Camerona Crowa, který dosáhl na ČSFD průměrného hodnocení 84 %.
William vyrůstá v San Diegu s přísnou matkou, vysokoškolskou profesorkou. Matčiny neustálé rozepře s Williamovou starší sestrou vyvrcholí dívčiným odchodem z domova. Sestra však nechá mladšímu bratrovi dárek - tajnou sbírku desek rockových kapel. Patnáctiletý Will je zcela oslněn rockovou muzikou, přispívá do školních časopisů a obdivně vzhlíží k hudebnímu kritikovi Lesteru Bangsovi. Pak se seznámí s kapelou Stillwater, která je právě na vzestupu.

Ne ČT2 21.35 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků