Hlavní obsah

Tata Bojs zahrají pro sdružení Rozmarýna

Také několik písní z nového alba skupiny Tata Bojs, které pod názvem Ležatá osmička vyjde 6. června, zazní 29. května na jejím charitativní akustickém koncertě v pražském Divadle v Celetné. Obecně prospěšná společnost Rozmarýna jeho výtěžek věnuje dětem v dětských domovech a mladým lidem, kteří z dětského domova již odešli.

Tata Bojs zahrají pro sdružení Rozmarýna

"Zahrajeme speciální koncert, na kterém se pokusíme zahrát určitě dvě, ale možná i čtyři písničky z nové desky," řekl zpěvák a bubeník Milan Cais. Dodal, že na již vyprodaném koncertu v neděli z nových skladeb určitě zahrají Filmařská a Usínací a možná stačí nacvičit i pilotní singl Opakování, případně ještě další "jednodušší" skladbu.

"Dva akustické koncerty jsme hráli před dvěma měsíci v Olomouci a v Plzni, kde jsme také již představili nové skladby, jinak se jedná o průřez našimi alby, ovšem v překvapivých verzích, například tam máme vsuvku s vozembouchem," uvedl Cais.

Baskytarista Mardoša upozornil na zajímavý fakt, že akustické verze nových skladeb z alba Ležatá sedmička uslyší návštěvníci koncertu pro sdružení Rozmarýna dříve než původní studiové nahrávky, ze kterých vznikly.

Na Rock for People i Open Air

Hudební publicisté, kteří s předstihem slyšeli chystané album Ležatá osmička, se shodují v tom, že hudebně i tematicky pestré nahrávky připomínají starší desky jako byly Biorytmy nebo Futuretro. "Naším novým albem se line princip opakování začátku a konce. Dokonce jsme i nahrávali stejně jako před lety ve studiu Sono a produkci jsem si vzal na starost především já. Tím se může jevit, že se vracíme ke starému zvuku, ale na to samé místo se není možné vrátit. Takže stejný je princip, ale zvuk je jiný než v případě Biorytmů a Futuretra," podotkl Cais k písním, které se v textech zabývají mezilidskými vztahy a komunikací.

Pro Ležatou osmičku je charakteristický princip opakování. Například v úvodní písni Progresivní Tata Bojs dokola opakují slogan "Nebudeme se opakovat!". "A na konci si posluchač není jistý, jestli je to konec či začátek, smích nebo pláč," dodal Mardoša.

Nové album kapela představí na letních festivalech, například na Rock for People, sérii České hrady.cz nebo Open Air v Panenském Týnci. Samostatnou koncertní šňůru plánují na podzim.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků