Hlavní obsah
Petr Lexa a Lukáš Bundil s vinylovým albem Katarze. Foto: Universal Music

Slza ohlásila turné, chystá dokument a vydala debut na vinylu

Skupina Slza oznámila, že na podzim vyrazí na Katarze Tour 2016. Bude tak pokračovat v jeho jarní první části, jejíž koncerty v součtu vidělo dvanáct tisíc diváků. Série třinácti vystoupení začne začátkem října a skončí v polovině listopadu.

Petr Lexa a Lukáš Bundil s vinylovým albem Katarze. Foto: Universal Music
Slza ohlásila turné, chystá dokument a vydala debut na vinylu

Ještě předtím kapelu čeká festivalová sezóna a fanoušci se dočkají i dokumentu ze zákulisí prvního turné kapely. Premiéra je plánována na konec června. Dárkem pro ně je i vinyl debutu Katarze.

Dvojici, tedy Lukáše Bundila a Petra Lexu, lze považovat za jeden z největších hudebních objevů současnosti. Hity Lhůta záruční, Celibát a Katarze uspěly a koncerty bývají vyprodané velmi záhy.

„Jarní turné byla trochu spontánní záležitost. Původně jsme ho plánovali právě až na podzim, ale fanoušci nás přesvědčili, že mají o naše koncerty velký zájem, a my je nechtěli zklamat,“ říká kytarista a skladatel Lukáš Bundil. Zpěvák Petr Lexa dodává: „To, co se Slzou zažíváme, je něco nepopsatelného, a každý koncert je pro nás svátek. Přál bych každému pocítit ty vibrace a emoce, které s fanoušky na koncertech prožíváme. Zároveň je to ale pro nás zodpovědnost a my chceme jít dopředu. Podzimní turné bude zase jiné, již teď pilujeme show, světla, písničky, připravujeme speciální koutek pro autogramiády, kde se po koncertě s fanoušky potkáme. Bude to opět velký zážitek pro všechny a už se moc těšíme.“

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Katarze Tour 2016

5. 10. Žďár nad Sázavou – Dům kultury Žďár nad Sázavou

6. 10. Brno-Královo Pole – KC Semilasso

7. 10. Strážnice – KD Strážničan

10. 10. Praha – SaSaZu

16. 10. Cheb – KC Svoboda

29. 10. Kutná Hora – KD Lorec Kutná Hora

1. 11. Ostrava – Dům kultury města Ostravy

4. 11. Jindřichův Hradec – KC Jitka

5. 11. Vamberk – Městský Klub Sokolovna

9. 11. Plzeň – Kulturní dům Peklo

11. 11. Děčín – Společenský dům Střelnice

12. 11. Liberec – Dům kultury

25. 11. Zábřeh – Kulturní dům

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků