Hlavní obsah

Seriál na motivy Stephena Kinga zve do strašidelného městečka

Není lepší prostředí pro horor než americké maloměsto. A právě Castle Rock, jenž se objevil v několika knihách Stephena Kinga, teď dal jméno celému seriálu, který začne na HBO GO 2. srpna.

Seriál na motivy Stephena Kinga zve do strašidelného městečka

Společnost HBO popsala seriál Castle Rock jako „psychologicko-hororový”. Jde o kombinaci mytologie s komorními příběhy postav a vše se odehrává na malé ploše pár čtverečních kilometrů v lesnatém kraji amerického státu Maine.

Ve stejném městečku se odehrávaly Kingovy romány Cujo, Temná půle, To a Nezbytné věci, novela Tělo a několik povídek jako Rita Hayworth nebo Vykoupení z věznice Shawshank. Seriál není adaptací konkrétního románu, jen využívá motivy z mnoha Kingových děl a různě je proplétá.

Ze seriálu Castle Rock

Foto: HBO

Hlavních rolí se ujali André Holland (Moonlight, Selma, 42), Melanie Lynskeyová (Počtyřech, Lítám v tom), Bill Skarsgård (To, Atomic Blonde: Bez lítosti), Jane Levyová (Zajatci předměstí, Shameless) a Sissy Spaceková (Carrie, První dáma country music).

„Castle Rock vznikl na motivy postav a situací napsaných Stephenem Kingem. Sam Shaw a Dustin Thomason je upravili a přepsali do formy televizního seriálu, jehož jsou spolu s J. J. Abramsem, Benem Stephensonem a Liz Glotzer rovněž producenty,” vysvětlili tvůrci série.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků