Hlavní obsah

Rowlingová už nevylučuje pokračování Harryho Pottera

Britská spisovatelka Joanne Rowlingová zřejmě změnila svůj názor. Už kategoricky netvrdí, že vydáním sedmého dílu ságy o Harry Potterovi jeho dobrodružství skončí. Její mluvčí uvedl, že Rowlingová nyní říká: "Nikdy neříkej nikdy." To podle mluvčího sice není slib, že další dobrodružství napíše, ale také to není závazek, že už nic psát nebude.

Rowlingová už nevylučuje pokračování Harryho Pottera

Rowlingová v pátečním rozhovoru v BBC řekla, že plánuje napsat encyklopedii o všech postavách z Bradavic, o použitých kouzlech a místních jménech. Ale až donedávna kategoricky tvrdila, že sedmým dílem, které bude v knihkupectvích 21. července, už psaní nových dobrodružství končí.

Její nové zaklínadlo - nikdy neříkej nikdy - je značným ústupkem od tohoto kategorického tvrzení. Zvláště, když si dychtiví fanoušci připomenou, jak rovněž nedávno hovořila o tom, jaký se jí zmocnil smutek po dokončení díla.

Knihkupectví Waterstone's zahájilo kampaň "Zachraňme Harryho". Plánuje, že získá milión podpisů prostřednictvím internetu pod petici, aby Rowlingová napsala více potterovských knih, a to bez ohledu na to, zda v nejnovějším díle Pottera zabila, což si myslí asi polovina fanoušků, nebo ne, což si myslí druhá polovina, která soudí, že ze světa sprovodila záporného hrdinu Voldemorta.

Jak ví každý přítel anglické literatury, mrtvý hlavní hrdina není pro pokračování nijak zásadní překážka. Klasickým příkladem je Sherlock Holmes sira Arthura Conana Doyleho, který ho nechal v roce 1893 zemřít, protože už ho měl "plné zuby". Nic mu to nepomohlo, protože tlak fanoušků byl tak velký, že osm let poté byl Holmes opět mezi "živými".

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků