Hlavní obsah
Plnící se Festivalpark na letišti v Hradci Králové, kde ve středu začal 20. ročník hudebního festivalu Rock for People Foto: Petr Hloušek, Právo

Rock for People podvacáté. Odstartoval ho Večírek pro nedočkavé

Jubilejní dvacátý ročník hudebního festivalu Rock for People začal ve středu odpoledne ve Festivalparku v Hradci Králové. Do areálu zatím přišly asi tři tisíce diváků, jejich počet ale s přibývající nocí roste.

Plnící se Festivalpark na letišti v Hradci Králové, kde ve středu začal 20. ročník hudebního festivalu Rock for People Foto: Petr Hloušek, Právo
Rock for People podvacáté. Odstartoval ho Večírek pro nedočkavé

Přestože zpěvák skupiny Hentai Corporation Radek Škarohlíd při zvukové zkoušce své kapely zdravil jiný festival, konkrétně Votvírák, přítomní to přešli s úsměvem. Takzvaný Večírek pro nedočkavé, kterým letošní Rock for People odstartoval, má totiž všechny povědomé atributy uvedeného festivalu.

Hudba zní jen ze šesti scén, ze tří pak živá. Největší pódia, Rock for People Stage a Staropramen Stage, doznávají posledních úprav a hledět na ně lze zatím pouze z uctivé vzdálenosti, stánky s pestrým sortimentem občerstvení a pití jsou ale otevřené a areálem se procházejí skupinky především mladých lidí, kteří pošilhávají po jiných a hledají mezi nimi přátele z loňských ročníků.

Nedočkavým divákům - naostro začne festival ve čtvrtek odpoledne - zahráli a zazpívali například Michal Hrůza, zpěvačka Debbi, kapely Jelen, UDG, Hentai Corporation nebo Evelynne.

Jedním z prvních účinkujících programu letošního ročníku festivalu Rock for People byla kapela Hentai Corporation

Foto: Petr Hloušek, Právo

„Zatím je všechno v klidu, všechno funguje,“ prohodil po areálu procházející pořadatel Michal Thomes. Hned se ale věnoval telefonátu a cosi řešil.

Poslední možnost vidět Lucii naživo

Ve čtvrtek již přijedou na Rock for People první zahraniční hosté. V rámci svého evropského koncertního turné se zastaví americký herec Steven Seagal se svým Blues Bandem, dorazí skotští Biffy Clyro, jedna z nejlepších koncertních kapel současnosti, nebo francouzský zpěvák Manu Chao s novou kapelou La Ventura.

Debbi letos hrála na Rock for People mezi prvními.

Foto: Petr Hloušek, Právo

V sobotu večer festival uzavře poslední comebackové vystoupení skupiny Lucie, která zahraje celý program, jímž se prezentovala při nedávném česko-slovenském halovém turné. „Nejméně dva roky pak jako kapela nebudeme nic dělat,“ prohlásili již dříve členové Lucie.

O důvod víc je v Hradci Králové vidět. Pořadatelé uvolnili do prodeje i jednodenní vstupenky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků