Hlavní obsah

Retro Víkend: The Temptations, Gladys Knightová a první stereo

V pravidelném sobotním Retro Víkendu se podíváme na zpěvačku Gladys Knightovou nebo na Davida Ruffina ze skupiny The Temptations, který zemřel před 20 lety.

Retro Víkend: The Temptations, Gladys Knightová a první stereo

 

Před 50 lety

Prvního června 1961 lidé poprvé uslyšeli běžné komerční rádio ve stereu. Jak uvádí server Classicbands, prvními šťastlivci byli obyvatelé Schenectady, New Yorku, Los Angeles a Chicaga v USA. V té době ale skoro nikdo nevlastnil stereo přístroj, takže většina lidí si na stereo ještě dlouho počkala.

Před 40 lety

Prvního června 1971 vystoupil poslední hudební host v Ed Sullivan Show, která byla následně zrušena. Byla to Gladys Knightová, výborná soulová a jazzová zpěvačka a herečka, která v šedesátých a sedmdesátých letech natočila spoustu hitů ve firmách Motown a Buddah Records se skupinou Gladys Knight & the Pips.

Vřele doporučujeme např. Midnight Train to Georgia, That's What Friends Are For, At Last, Heaven Help Us All (s Rayem Charlesem) a spoustu dalších. Později Gladys rozjela sólo kariéru a příležitostně vystupuje dodnes.

Před 20 lety

Před dvaceti lety zemřel na předávkování kokainem David Ruffin, zpěvák ze skupiny The Temptations. Příznivcům amerického soulu asi takovou legendu není třeba představovat, Ruffin s The Temptations nazpíval zásadní hity jako My Girl a Ain't Too Proud Too Beg. V kurzu byl hlavně v šedesátých letech a pak vystupoval i sólo, např. s písničkami My Whole World Ended The Moment You Left Me a Walk Away From Love. Majitel drsného černého hlasu se dožil jen padesáti let.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků