Hlavní obsah

Pražské Quadriennale láká v centru města na sbor automobilů

V rámci přehlídky divadelní scénografie a architektury Pražské Quadriennale se v úterý odpoledne na Čechově mostě uskuteční představení the tears of stalin, což je chór osmnácti sirén. Ty jsou umístěny na devíti automobilech.

Pražské Quadriennale láká v centru města na sbor automobilů

Pohyblivý orchestr devíti automobilů tak na celou hodinu přeruší dopravu na Čechově mostě. Okolo půl páté, kdy se rozehraje na Václavském náměstí, vyjede směrem k Čechovu mostu. Tam se zastaví od 17.10 do 18.00 hodiny.

Záměrem autorky Claudie Bosseové je zastavení života ve městě a zaposlouchání se do jeho zvuků. Každý z vozů bude mít na střeše dva reproduktory se zvuky sirén, znějící odlišnými tóny.

Bosseová zkomponovala skladbu z pohyblivých tónů vytvořených Milanem Guštarem, postavenou na vzájemném vztahu jejich výšky, rytmu a pomlk. Pro diváky bude přímo na Čechově mostě připravené hlediště.

Autosboru měl původně předcházet tichý a šeptající dav lidí v ulicích, tato část spektáklu s názvem Exploze ticha musela být ovšem kvůli nedostatečnému zájmu potenciálních účinkujících zrušena.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků