Hlavní obsah

Odcházení v Národním nebude, snad příští Havlova hra

Václav Havel se na schůzce s ředitelem české první scény Ondřej Černým dohodl na  spolupráci s Národním divadlem v případě uvedení jeho další, dosud nenapsané hry. Aktuální hra Odcházení bude s nejvyšší pravděpodobností uvedena v Divadle na Vinohradech.

Odcházení v Národním nebude, snad příští Havlova hra

"Po neúspěchu jednání o uvedení hry Václava Havla Odcházení činohrou Národního divadla, nabídl ředitel ND Ondřej Černý v dopise ze dne 31. srpna Václavu Havlovi možnost uvést jeho hru na prknech Stavovského divadla jakožto nezávislou produkci, jejímž producentem by byl Čestmír Kopecký a koproducentem Národní divadlo," uvedl Tomáš Staněk z PR oddělení Národního divadla.

"Tento model spolupráce by umožňoval splnit všechna autorova přání, týkající se inscenačního týmu a obsazení. Autor tuto nabídku neakceptoval, nad čímž vyjadřuje Národní divadlo lítost, nicméně plně respektuje jeho rozhodnutí poskytnout svou hru k prvnímu provedení Divadlu na Vinohradech," dodal v tiskovém prohlášení.

Hlavní roli ve hře Odcházení dostane Dagmar Havlová, která se na Vinohrady po letech vrátila loni ve hře amerického dramatika Israela Horovitze Chvíle pravdy.

Václav Havel na účasti své manželky trval, a jednání s Národním divadlem proto zkrachovala. Ze začátku se hovořilo i o Divadle Na zábradlí. O hru je velký zájem v západní Evropě a usiluje o ni také Slovenské národní divadlo.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků