Hlavní obsah

Nové knihy - Stephenie Meyerová, Frederick Forsyth i Čtyřlístek

Tento týden se na pulty knihkupectví dostal další díl oblíbené upírské ságy Stephenie Meyerové Rozbřesk, v novém vydání vychází špionážní román Čtvrtý protokol Fredericka Forsytha a malé i velké potěší nevydané příběhy Čtyřlístku z pera Jaroslava Němečka.

Nové knihy - Stephenie Meyerová, Frederick Forsyth i Čtyřlístek

 

Stephenie Meyerová: Rozbřesk    


Ve čtvrtém dílu upírské ságy Stephenie Meyerové Rozbřesk bude stát Bella před osudovým rozhodnutím.

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně proplétá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem.

Egmont ČR, překlad Markéta Demlová, 608 str., brož., 399 Kč

 

 

Francis Scott Fitzgerald: Podivuhodný případ Benjamina Buttona / The Curious Case of Benjamin Button    


Podivuhodný případ Benjamina Buttona je název povídky, podle které byl natočen stejnojmenný film režiséra Davida Finchera, v hlavních rolích s Bradem Pittem a Cate Blanchetovou. Autor rozehrává groteskní příběh muže, jenž se narodí jako stařec a celý život mládne. Na všech stranách se setkává s nepochopením a šťastný je pouze uprostřed svého života, kdy se jeho biologický a duševní věk protínají.

Příběh o muži, jehož čas běží opačně, vychází dvojjazyčně, v dárkovém provedení nové edice Kanapka.

Argo, Triton, překlad Miroslav Jindra, 50 str., váz., 128 Kč

 

 

P. G. Wodehouse: Až naprší a uschne    


Málokterý zámek v Anglii je čtenářům tak známý, jako proslavený Blandings, který stvořil anglický spisovatel P. G. Wodehouse. A na tento zámek umístil i děj svého románu Až naprší a uschne.

Opět se tedy setkáváme s roztržitým lordem Emsworthem, který si nepřeje nic jiného, než aby ho všechny jeho sestry nechaly na pokoji, aby se mohl cele věnovat tomu, co miluje na světě nejvíce: Císařovně z Blandingsu. Právě kolem této znamenité prasnice, která již podvakrát zvítězila na zemědělské výstavě a má velkou naději, že zvítězí potřetí, se celý bláznivý děj točí...

Vyšehrad, překlad Ladislav Smutek, 224 str., váz., 228 Kč

 

 

Frederick Forsyth: Čtvrtý protokol    


Činnost tajných služeb a nebezpečné mechanismy nekontrolované moci zasazené do Evropy a Jižní Afriky - to jsou osvědčené prostředky, jimiž Forsyth zaujal již mnoho milovníků špionážních románů.

Čtvrtý protokol je tajný dodatek k dohodě o nešíření jaderných zbraní podepsaný mezi SSSR, USA a Velkou Británií v červenci 1968. Přísně utajená skupinka mocných se rozhodne jej porušit. Speciální agent skládá ve Velké Británii kus po kuse atomovou bombu, jejíž výbuch má ovlivnit předvolební kampaň a porušit mocenskou rovnováhu ve světě. John Preston se v souboji s časem snaží hrozící katastrofě zabránit...

Euromedia Group - Knižní klub, překlad Ladislav Smutek, 352 str., váz. 269 Kč

 

 

Jaroslav Němeček: Smějeme se se Čtyřlístkem    


Krátké příběhy vycházely před patnácti roky v časopise Vlasta. Knižně jsou publikovány poprvé. Jedná se o drobné gagy, které se nevešly do sofistifikovanějších příběhů Čtyřlístku. Výtvarník Jaroslav Němeček, který je nakreslil, je také všechny vymyslel. Veselé příhody svědčí o jeho neutuchající fantazii a o smyslu pro veselou zkratku. Dětské čtenáře určitě zaujmou a rozesmějí.

Čtyřlístek, 48 str., váz., 199 Kč

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků