Hlavní obsah

Nové knihy - Raymond Khoury, Katarina Mazetti i Laurie Faria Stolarz

Mezi novými knižními tituly najdeme například thriller Spása templářů od Raymonda Khoury, humoristický román Katariny Mazettiové Chlápek od vedlejšího hrobu nebo pokračování příběhů mladé čarodějky v knize Bílá je barva kouzel od Laurie Faria Stolarzové.

Nové knihy - Raymond Khoury, Katarina Mazetti i Laurie Faria Stolarz

Raymond Khoury: Spása templářů

Thriller Spása templářů je prequelem nejslavnějšího románu autora libanonského původu Raymonda Khouryho Poslední templář.

Konstantinopol, 1203: Zatímco drancující vojska čtvrté křižácké výpravy obléhají město, tajná skupina templářů se snaží nalézt vzácné církevní dokumenty a přepravit je do bezpečí. Bohužel nežijí dost dlouho, aby se mohli seznámit s jejich obsahem...

Vatikán, současnost: Agent FBI Sean Reilly si získal důvěru nejvyšších církevních představitelů, ale nyní ji musí zneužít. Kdosi unesl jeho partnerku Tess, a klíč k její záchraně leží ve sklepeních vatikánských archivů ve spisu s názvem Fondo Templari, jenže o ten mají zájem i jiní lidé...

Domino, překlad Hana Pernicová, 408 str., váz., 299 Kč

Katarina Mazetti: Chlápek od vedlejšího hrobu

Populární švédská autorka Katarina Mazetti zaznamenala s humoristickým románem Chlápek od vedlejšího hrobu úspěch doma i v zahraničí, příběh byl dokonce zfilmován a nedávno uveden jako muzikál.

Na hřbitově se náhodně setkají dva pozůstalí – knihovnice Désirée a farmář Benny. Zpočátku k sobě cítí antipatii, ale jednoho dne se na sebe usmějí... a to je počátek nádherného vášnivého vztahu dvou tak odlišných lidí. On potřebuje hospodyni a pomocnici na statku, zatímco ona je intelektuálka, jež neumí ani vařit, natož se starat o hospodářství. V jejich vztahu tedy není o humorné situace nouze...

Motto, překlad Eva Nováčková, 192 str., váz., 219 Kč

Andrew O´Hagan: Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe

Humorná kniha s dlouhým a všeříkajícím názvem Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe pochází z pera skotského spisovatele mladé generace Andrewa O´Hagana.

Maltézský psík Maf, věrný druh Marilyn Monroe je vypravěčem příběhů, které se odehrávají všude tam, kam doprovází svou paničku: na večírcích newoyrských VIP klubů, na sezení u psychoanalytičky, na hodinách herectví i na mexickou pláž. Maf zasvěceně i sarkasticky komentuje vše kolem sebe, od dobových závodů v dobývání vesmíru až po kreslené seriály, pop art a jen zdánlivě nepodstatné detaily všedního života.

Kniha Zlín, překlad Markéta Jansová, 280 str., váz., 289 Kč

Gary L. Hardcastle, George A Reisch: Monty Python a filozofie: Filozofie a jiné techtle mechtle

Jaké poselství přináší legendární britské uskupení Monty Python? Jsou v nebi Vánoce opravdu každý den? Je ten papoušek mrtvý, nebo se mu jen stýská po fjordech? Co si Pythoni myslí o Sartrovi? A Sartre o Pythonech?

Na tyto i další filozofické otázky vám odpoví vybraní američtí filozofové v jednadvaceti esejích, které se nejen týkají humoru, ale zároveň jsou i s humorem psány. Sborník obsahuje jak články věnované filozofickým motivům v díle Monty Pythonů, tak články zkoumající vliv Pythonů na moderní společnost, kritiku lidských předsudků a stereotypů, náboženství, frází a především filozofie samé.

Nakladatelství XYZ, překlad Jan Žlábek, 392 str., váz., 249 Kč

Laurie Faria Stolarz: Bílá je barva kouzel

Populární příběhy mladé čarodějky z oblíbené teenagerské knihy Modrá je barva nočních děsů kouzel získaly pokračování v románu Bílá je barva kouzel.

Opět se setkáváme s hlavní hrdinkou Stacey Brownovou, která je v posledním ročníku střední školy a bydlí v internátě. Znovu se jí zdají noční můry, tentokrát o lidech, kteří už byli zavražděni – Maura, Veronika. Navíc jí chodí podivné dopisy, v nichž je zašifrovaný vzkaz jako v jejích snech. Do školy přichází nový student Jacob, který tvrdí, že má také věštecké sny, a to o Staceyině smrti. Co mají dělat, aby Stacey přežila?

Albatros, 208 str., váz., 229 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků