Hlavní obsah

Nové knihy – Harry Potter, Já, legenda i Deník zoufalého otce

Dlouho očekávaný poslední díl Harryho Pottera není jedinou knihou, která se tento týden objevila na knižních pultech. Dále vychází například slavný sci-fi horor Richarda Mathesona Já, legenda nebo humoristický román Sama Holdena Deník zoufalého otce.

Nové knihy – Harry Potter, Já, legenda i Deník zoufalého otce

 

Joanne K. Rowling: Harry Potter a relikvie smrti

Potterovská fantasy sága se uzavírá sedmým dílem, kde nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním.

Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích.

Albatros, překlad Pavel Medek, 632 str., váz., 549 Kč

 

 

Richard Matheson: Já, legenda

Já, legenda, je jedním z nejslavnějších upírských románů dvacátého století. V době vydání byl prezentován jako science fiction - poprvé vyšel v roce 1954, ale jeho děj se odehrává v budoucnosti roku 1976. Vliv románu na pozdější generaci hororových autorů je nepopiratelný, stejně jako vliv na tvůrce celé řady hororových snímků.

Svět zdevastovala hrůzná epidemie a ti, kteří neměli to štěstí a přežili, byli přeměněni v krvechtivá stvoření noci. Až na Roberta Nevilla. Zdá se, že pouze on byl vůči nákaze imunní, jenže krutá ironie z něj učinila vyvržence. Ve dne zabíjí a v noci se schovává s nadějí na další den prázdného života. Je legendárním monstrem, které musí být zabito, protože se odlišuje od všech ostatních...

Laser-books, překlad Milan Žáček, 314 str., váz., 319 Kč

 

 

Lilian Jackson Braun: Kočka, která zpívala ptáčkům

Americká spisovatelka kočičích detektivek a majitelka dvou koček opět přivádí na scénu kočky Koko, Yum Yuma a jejich páníčka, reportéra Jima Qwillerana.

V idylickém Moose County všechno kvete, kočičí aristokraté Koko i Yum Yum se inspirují ptačím zpěvem a také novinář Jim Qwilleran si užívá krás jara. Bezstarostnou pohodu však náhle přeruší série nešťastných událostí, které se řítí jedna za druhou: za záhadných okolností zemře starší dáma, nově otevřenou městskou galerii zpustoší lupiči a nadějný mladý umělec zmizí beze stopy. Ještě že je tady jasnozřivý Koko, který svého lidského společníka, jako vždy tápajícího ve tmě, přivede na správnou cestu.

Moba, překlad Helena Smolaková, 224 str., váz., 219 Kč

 

 

George R. R. Martin: Píseň pro Lyu

Nejtesklivější povídky, jaké kdy americký spisovatel George R. R. Martin, autor monumentálního cyklu Píseň ledu a ohně, napsal a publikoval v nejvýznamnějších SF časopisech své doby, pocházejí z první poloviny 70. let.

Ve většině z první desítky próz se již objevují hororové prvky, typické pro pozdější Martinovu tvorbu - šílený technik hvězdné brány, mrtvoly se syntetickými mozky, zmutované lidstvo po jaderné katastrofě, automobil odsouzený strašit na opuštěných amerických dálnicích.

Triton, překlad Jana a Jan ´Jam´ Oščádalovi, 256 st., váz., 269 Kč

 

 

Roald Dahl: Milostné rošády

Zatímco autorovy slavné hororové povídky charakterizuje jedovatá bizarnost, čtyři příběhy ze sbírky Milostné rošády jsou precizně komponované originální anekdoty s překvapivou, až šokující pointou - povídky o „bezbolestné bolesti", v různých hávech obměňující české přísloví „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá"...

Jsou to mistrné, dějově sevřené grotesky naplněné černým humorem, které často připomenou vycizelované arabesky Poeovy.

Euromedia Group – Odeon, překlad Jana Koblížková, Jaroslav Kořán, 164 str., váz., 199 Kč

 

 

Sam Holden: Deník zoufalého otce

Humoristický román Sama Holdena vypráví o muži, který se na vlastní kůži přesvědčí, že mateřská dovolená není vůbec žádná dovolená.

Deník zoufalého otce vypráví příběh Sama, který ztratil práci a neochotně souhlasí s tím, že zůstane doma, bude pečovat o rodinu a jeho žena se vrátí zpátky do práce. Záhy však pozná, že mateřská dovolená není žádná hračka. Představa, že si bude celé dny číst noviny v parku, zatímco si jeho děti budou tiše hrát, se brzy rozplyne.

Fragment, 348 str., 249 Kč

 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků