Hlavní obsah

Nové knihy - Arnošt Vašíček, Josef Škvorecký i Martina Cole

Koho zaujal detektivní příběh České televize Ďáblova lest, možná si rád přečte jeho románovou podobu. Znovu vychází román Mirákl Josefa Škvoreckého nebo napínavý příběh Martiny Cole Krutost.

Nové knihy - Arnošt Vašíček, Josef Škvorecký i Martina Cole

Josef Škvorecký: Mirákl    

FOTO: Bez zdroje


Mirákl je první práce, kterou Josef Škvorecký napsal po svém odchodu do politického exilu v roce 1969. Jako jinde i zde používá obecně známé události z historie (akci komunistické policie z konce roku 1949, tzv. Číhošťský zázrak, okupaci Československa v srpnu 1968 apod.), ale poprvé z nich splétá hustou síť několika časových rovin. Jejich prostupování vytváří plastický a měňavý obraz Československa let 1949-70, jejž komentuje zaujatý ironický vypravěč Danny Smiřický.

Albatros, 592 str., váz., 399 Kč

Arnošt Vašíček: Ďáblova lest    

FOTO: Bez zdroje


Arnošt Vašíček autor knih, filmů a dokumentárních cyklů o nadpřirozených jevech, přichází s téměř mystickou detektivkou Ďáblova past, jejíž televizní zpracování jste mohli nedávno vidět v ČT.
Studentka archeologie jen náhodou unikne podivné smrti a je nalezena v posttraumatickém šoku. Tajemné magické symboly, které jí kdosi namaloval na tělo krví, nasvědčují, že nepůjde o obvyklý kriminální případ. O pomoc při vyšetřování je proto požádán specialista na okultismus doktor Runa. Pátrání ho přivádí do bývalého benediktinského kláštera v Podlažicích. Objevují se další oběti...

Česká televize, 184 str., váz., 285 Kč

Alexandra Ripleyová: Scarlett 1 a 2

FOTO: Bez zdroje


Už léta patří srdce milionů čtenářů Scarlett O‘Harové a Rhettu Butlerovi, hrdinům bestselleru   Margaret Mitchellové. Původně končil příběh Jihu proti Severu ve chvíli, kdy Rhett opouští svou ženu poté, co ztratili dcerku, přítelkyni Melanii i vzájemnou lásku. V roce 1991 se však kolo jejich osudů opět roztočilo. Alexandra Ripleyová přikročila k nelehkému úkolu oživit slavné literární postavy i prostředí, v němž žily.

Scarlett se odmítá smířit s tím, že by ji Rhett navždy opustil, navíc se od ní po Melaniině pohřbu odvrátili všichni staří známí z Atlanty. Bez pozvání vyrazí do Charlestonu, kde se s pomocí svých tetiček seznamuje s Rhettovou rodinou....

Euromedia Group – Ikar, překlad Zdeněk Hron, 296 str., váz., 269 Kč

Günter Hofé: Merci, kamaráde    

FOTO: Bez zdroje


Román Güntera Hofého Merci, kamaráde je volným pokračováním románu Červený sníh. Autor přenesl děj do okupované Francie, do období mezi spojeneckou invazi a dobytím Paříže, a zalidnil jej novými postavami. Jen několik příslušníků dělostřeleckého pluku rozbitého sovětskými vojsky v bitvách u Orla a Kyjeva (mezi nimi Krusemark, Altdörfer a Gengenbach) přechází do nového románu a stává se aktéry dramatických dějů odehrávajících se v polovině roku 1944 ve Francii.

Autor dává čtenáři nahlédnout do zákulisí mocenského aparátu, ukazuje rivalitu mezi SS a wehrmacht a líčí události kolem spiknutí proti Hitlerovi 20. července 1944.

Naše vojsko, překlad Věra Houbová, 376 str., váz., 349 Kč

Martina Cole: Krutost    

FOTO: Bez zdroje


Britská autorka Martina Cole přichází s novým příběhem, ve kterém čtenáři odhalí nejtemnější stránky duše zločince.

Danny Cadogan neměl lehké dětství, proto se rozhodl, že už nikdy nedovolí, aby jeho matce a sourozencům někdo ubližoval. On sám se stane tím, kdo nahání hrůzu. Společně s kamarádem z dětství Michaelem brzy proniknou do většiny nezákonných obchodů v Londýně a díky brutalitě se stanou jejich nekorunovanými králi. Dannyho krutost nekončí ani před prahem vlastního domova. I své ženě a dětem vládne železnou rukou...

Domino, překlad Dagmar Kalová, 440 str., váz., 249 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků