Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová DVD - Útěk do divočiny, Horton i Až na krev

Na stříbrných discích právě vyhází dobrodružný film Seana Penna Útěk do divočiny, animovaný rodinný film Horton anebo drama odehrávající se během prvního ropného boomu Až na krev.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová DVD - Útěk do divočiny, Horton i Až na krev

Útěk do divočiny


Herec a režisér Sean Penn natočil svůj film podle stejnojmenného knižního bestselleru spisovatele, horolezce a dobrodruha Jona Krakauera. Ten se zase nechal inspirovat skutečným příběhem ze začátku 90.let.

Ve 22 letech dostudoval Christopher McCandless vysokou školu. Krátce po promoci se rozhodl dát sbohem civilizaci a vydal se vstříc dobrodružství v divoké přírodě. To, co na své cestě zažil, z něj udělalo symbol a hrdinu mnoha lidí. Byl Christopher McCandless statečný dobrodruh nebo naivní snílek, rebel odmítající dnešní společnost, další ztracený syn, nebojácný riskér nebo tragická postava, která tápavě hledala rovnováhu mezi společností a přírodou?

Into the Wild, USA 2007, 140 min., české titulky, režie: Sean Penn, hrají: Emile Hirsch, Marcia Gay Hardenová, William Hurt, Jena Maloneová, Brian Dierker…

Horton

Tvůrci Doby ledové přicházejí se zbrusu novou pohádkou pro děti i dospělé Horton.

Horton je celkem normální slon a tak ho celkem překvapí, když mu pod nos spadne smítko prachu, které mluví. Nejdřív si myslí, že mu straší ve věži. Jenže Horton se nezbláznil, a to smítko opravdu mluví. Je v něm totiž ukryté malé městečko Kdosice, ve kterém žijí maličkatí Kdovíci.

Mezi nimi i Starosta - zasloužilý obyvatel, který je jediný, kdo slyší Hortona. I Starosta si nejdřív myslí, že mu v hlavě přeskočilo, ale naštěstí mu včas dojde, že neblázní, a že Kdosice jsou ve vážném ohrožení. Dostaly se totiž ze svého starého a bezpečného úkrytu a jejich osud teď závisí na tom, jestli se Hortonovi podaří Kdovíkům pomoci s hledáním nového domova.

Horton Hears a Who!, USA 2008, 85 min., český dabing, režie: Jimmy Hayward, Steve Martino, hrají v českém znění: Martin Dejdar, Petr Rychlý, Zdeněk Svěrák, Lukáš Hlavica, Tomáš Juřička, Filip Švarc, Jana Boušková…

Až na krev

Filmové drama Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa, osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta.

Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. I když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy.

There Will be Blood, USA 2007, 158 min., české titulky, režie: Paul Thomas Anderson, hrají: Daniel Day-Lewis, Dillon Freasier, Paul Dano, Kevin J. O'Connor, Ciarán Hinds…

V rytmu stepu

Tento taneční film odehrávající se v divokém rytmu pouličního tance vypráví příběh talentované mladé ženy, která vzdoruje pravidlům na cestě k uskutečnění svých snů. Ale síla okolností jí donutí vrátit se na místo, odkud tak složitě utíkala.

Uvědomí si, že jedinou možností jak se z tohoto prostředí nadobro osvobodit je vyhrát velmi náročnou soutěž Step Monster Contest. Film V rytmu stepu ukazuje některé sny, které nemohou být neuskutečněny.

How she move, Kanada 2007, 87 min., režie: Ian Iqbal Rashid, hrají: Tre Armstrongová, Boyd Banks, Clé Bennettová, Ardon Bess, Conrad Coates...

Píseň pro Tebe


Francouzská romance Píseň pro Tebe ukazuje, že existuje cesta z osamělosti a izolace.

Zpěvák Alain Moreau s melancholií sleduje, jak se pomalu rozplývá jeho pozice idola, ubývá mu fanynek a roky přibývají. Jednoho dne jej však zcela z rovnováhy vyvede setkání s mladou obchodnicí Marion. Zdá se mu upjatá a vzdálená, postupně ale objevuje pouto mezi oběma osamělými lidmi. To, co zpočátku vypadalo jako flirt, se mění v mnohem komplikovanější záležitost...

The Singer, Francie 2006, 108 min., režie: Xavier Giannoli, hrají: Gérard Depardieu, Cécile De France, Mathieu Amalric, Christine Cittiová, Patrick Pineau...

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků