Hlavní obsah

Nová CD - Willie Nelson & Wynton Marsalis, Znouzectnost i Dirty Pretty Things

Tento týden potěší hudební fajnšmekry společný projekt Willie Nelsona a Wyntona Marsalise Two Men With The Blues, nová deska plzeňských Znouzecnost nebo druhá deska Dirty Pretty Things.

Nová CD - Willie Nelson & Wynton Marsalis, Znouzectnost i Dirty Pretty Things

 

Willie Nelson & Wynton Marsalis: Two Men With The Blues

Willie Nelson a Wynton Marsalis, dvě legendy dvou žánrů - country a jazzu - se v loni v lednu sešli na dvou koncertech v Jazz At Lincoln Centre v New Yorku.Výsledkem je toto živé bluesové album.

Zpívající kytarista Nelson a trumpetista Marsalis se spolu s kapelou pokusili o co nejautentičtější zachycení starých, povětšinou zapomenutých songů.

EMI

 

Znouzectnost: Heavy Model aneb srdce pro Anubise

Po třech letech vychází nový titul plzeňské skupiny Znouzectnost Heavy Model aneb srdce pro Anubise. Žádné převratné novinky nečekejte, jak se říká - starým psům nové zuby nenarostou, či jak to je.

Tudíž asi tak patnáct lo-fi fláků od znouzáků v klasickém duchu a na klasická témata, jako třeba láska, nenávist, touha, pomíjivost, zrada, náhrobní kameny, mravenci, spisovatelé, ruční palné zbraně, dopis z vojny, zloděj koní, zlatokop, kamarádi, bezdomovci, pět mušketýrů, ideály, ztracené ideály, bůh, balzamování, marnost, lavička na kopci, falešní proroci, špatné časy, dobré časy a spousta dalších podobných, z mnoha hledisek vlastně úplně nesmyslných a zbytečných věcí.....

Black Point

 

OST: Mamma Mia!

Začátkem srpna přijde do český kin filmová verze slavného muzikálu Mama Mia. A Hollywood jej pojal v opravdu velkém stylu, hlavní ženská role byla svěřena Meryl Streepové, v rolích jejích bývalých nápadníků uvidíte Pierce Brosnana, Colina Firtha a Stellana Skarsgarda.

Za úspěchem Mama Mia stojí nepochybně hudba, která se skládá z nejúspěšnějších songů legendární Abby. Její mužské polovičky Björn Ulvaeus a Benny Andersson se podíleli na hudbě k filmové verzi.

Universal Music

 

Dirty Pretty Things: Romance At Short Notice

Britská indierocková kapela Dirty Pretty Things je pohrobkem slavných The Libertines, které nepřežili drogové výstřelky Petera Dohertyho a jeho neshody se zpěvákem Carlem Barâte.

A právě Barâteho trucprojekt Dirty Pretty Things přichází s novinkou Romance At Short Notice. Jde o jejich druhý počin, který by měl definitivně odpovědět na otázku, zda Carl Barât může mít úspěch bez Dohertyho.

Universal Music

 

OST: Kung Fu Panda

Léto sice je okurkovou sezónou, co se týká hudebních ale i filmových nosičů, stříbrné plátno zažívá vrchol sezóny. Co týden to trhák, a letošní, zatím největší animovaný hit Kung Fu Panda, měl premiéru minulý týden.

Nyní vychází jeho soundrack, který mají na svědomí Hans Zimmer a John Powell. Nejdete na něm i cover Kung Fu Fighting v podání pandy Po, kterého mluví (a zpívá) Jack Black spolu s rapperem Cee-Lo Greenem.

Universal Music

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků