Hlavní obsah

Nová CD - Lucie Bílá, Pink i Divokej Bill

Tento týden se opět vyrojila nadúroda domácích desek - vychází koncertní album Lucie Bílé, také úvalští pubrockeři Divokej Bill mají novou desku a pozadu nezůstali ani kytaroví Post-It. Ze zahraničních titulů je nepřehlédnutelná Pink s I'm Not Dead, nebo jiní rockeři ze zámoří - The Flaming Lips.

Nová CD - Lucie Bílá, Pink i Divokej Bill

Pink: I'm Not Dead

Problémová holka, která si říká Pink přichází se svou čtvrtou deskou, v níž oznamuje I´m Not Dead. Její hudba je směsicí rock´n´rollu, soulu a funku. V textech se odhaluje více, než bylo zvykem - zpívá o svém zlomeném srdci, dětství, rozpadlých vztazích, falešných přátelích nebo o postavení celebrit ve společnosti, v některých textech zase kritizuje současný popkulturní svět, jako například v prvním singlu Stupid Girl. Album vychází také jako Dual Disc.

Sony BMG

Bílá Lucie: Koncert

Jedna z našich nejpopulárnějších ale hlavně nejlepších zpěvaček Lucie Bílá vydává živé album, které nahrála s Petrem Maláskem a jeho doprovodnou kapelou, kterou jinak známe hlavně ze spolupráce s Hanou Hegerovou. Z rozsáhlého katalogu písní vybrali a upravili pro tento koncertní speciál repertoár, který drží pohromadě a je zážitkem nejen na jeden večer. Šansonové ladění alba dokládá dnes již klasická píseň, kterou upravil Michal Horáček a v ženské interpretaci se jmenuje S cizím chlapem v cizím pokoji.

Monitor EMI

Divokej Bill: Divokej Bill

Úvalská kapela Divokej Bill vydává po několikerém odložení čtvrté studiové album. Kapela se dala dohromady v roce 1997, o tři roky později vydává debut Propustka do pekel u velké firmy. Billové jsou skvělým důkazem, že co se líbí lidem (dohromady na sto tisíc prodaných desek a dobrá umístění ve všelidových anketách) může přijímat pozitivně i kritika. Jako první singl byla z jedenácti skladeb vybrána Síť. Na jaře kapela vyjede na několikaměsíční turné po vlastech českých.

Monitor EMI

The Flaming Lips: At War With the Mystics

Alternativní rockeři z Oklahomy The Flaming Lips vydávají po tříleté odmlce dvanácté řadové album At War With the Mystics. Kapela vznikla již v roce 1983 a o deset let později se díky písni She Don´t Use Jelly dostali do seriálu Beverly Hills 9210, což jim zajistilo masovou popularitu. Novinku nahráli ve studiu u svého producenta Davea Fridmanna. První singl se jmenuje The Yeah Yeah Yeah Song a v současnosti je aktuálně nasazena The W.A.N.D.

Warner Music

Post-It: Sektor 10

Partička z Prahy deset se svou novou deskou rozhodla vzdát hold svému rodišti a nazvala ji Sektor 10. Post-It se dostali do finále vyhledávací soutěže CocaCola Popsar, což jim  dopomohlo ke smlouvě se Sony na tři alba, z nichž první Ideál vydali před dvěma lety. Novinku s jedenácti songy produkoval Yarda Helešic (ex Support Lesbiens). První singl Závist již brázdí  rádia.

Sony BMG

Další vycházející desky:

Žamboši:  To se to hraje... (Indies Rec.)
Stereophonics: Live from Dakota (CDirect)
Daft Punk: Musique Vol. 1 (Monitor EMI)
Lacuna Coil: Karmacode (Monitor EMI)
Gregorian: Masters of Chant Chapter (Warner Music)
Anders, Thomas: Songs Forever (Warner Music)
Queensryche: Operation: Mindcrime 2 (Warner Music)
4Lyn: Compadres (Warner Music)
Chinaski: Movie Bar + DVD (Universal)
Fiction Plane: Everything Will Never Be... (Universal)
Ruzní: Wacky Animals (Universal)
El Presidente: El Presidente (Sony BMG)

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků