Hlavní obsah

Nová CD - Brichta, Koa, Tři sestry, The Streets

Z nových alb tohoto týdne bychom vás chtěli upozornit na živák Tří sester, na novou desku rómské skupiny Kale nebo na novinku multižánrové kapely Koa. Po tříleté přestávce vydává novinkové dvoualbum Aleš Brichta. Vychází také vzpomínkové album funky klasiků Earth, Wind & Fire.

Nová CD - Brichta, Koa, Tři sestry, The Streets

Koa: Koa

Koa se proslavila už v devadesátých letech v čele s písničkářkou Zuzanou Navarovou. Měli úspěch u odborné veřejnosti, i u širokého publika. Po její smrti se o zpěv podělili všichni členové kapely. 

Nová deska je tedy natočena již bez zesnulé "frontwoman", na pestrosti však neztratila. Pohybuje se mezi folkem, funkem, latinou a jazzem a hodně se blíží romské lidové muzice. Není důvod se strachovat, že by neoslovila klubové publikum, které skupinu vždycky milovalo.     

Indies Records

Earth, Wind Fire: Collection

Ikony sedmdesátých let Earth, Wind Fire jsou jednou z nejlepších kapel světa v oblasti funku a soulu. Vyrostla z nich disco-kultura 80. let i kytarové funky. Kolekce starých pecek této klasické skupiny vychází těsně před koncertem v pražském Lucerna Music Baru (23. dubna) jako předkrm pro nedočkavé české funkery. Obsahuje deset písniček ze sedmdesátých a začátku osmdesátých let. Jako stěžejní hity lze uvést September, Happy Feeling, Sing a Song nebo Boogie Wonderland.

Sony BMG

Aleš Brichta: Divadlo snů

Bývalý frontman Arakainu Aleš Bricha vydává po třech letech nové řadové album s názvem Divadlo snů, které obsahuje hned dva disky. Jako první singl byla již na podzim představena píseň Máš šaty bílý. Brichta na desce pracoval víc než rok a nové skladby testoval na publiku při koncertech. Nakonec se na album dostala z třiceti novinek rovná dvacítka. Autorsky se na albu podíleli Petr Roškaňuk ze Žlutého psa, Mirek Mach z Arakainu, Jiří Urban ml., Petr "Blackie" Hošek (Root a ABBand) a další. Texty si Brichta napsal sám.

Popron

Kale: Kale

Romský pop z Rokycan získal světový ohlas hlavně jako doprovodná skupina Věry Bílé, ale i bez ní je to skvěle zpívající a hrající kvintet. Jako host se na albu podílel Radim Hladík, recenzi čtěte zde.

Supraphon

Tři sestry: 20 let naživu

 Minulý rok oslavila pubpunková kapela Tři sestry dvacetileté výročí své existence a k tomuto jubileu vydali DVD 20 let na živu se záznamem koncertu z koupaliště Džbán. To mělo takový ohlas, že nyní vyhází i jako zvukový nosič. Výběr obsahuje čtyřiadvacet nej hitů kapely a dva původní studiové bonusy - Nad Bechyní a skladbu ???. Booklet obsahuje zpěvníček se texty a akordy ke všem songám.

Monitor EMI

The Streets: The Hardest Way To Make An Easy Living

The Streets je název hiphopového projektu, za kterým se ukrývá  MC Mike Skinner. Novinka The Hardest Way To Make An Easy Living je v pořadí třetím albem The Streets. To následuje po debutovém Original Pirate Material a po předloňském A Grand Don't Come For Free. Mike Skinner je jedním z nejoriginálnějších současných britských umělců, který se zároveň podílí jako producent  a spolupracovník na dalších respektovaných projektech jako Kano, či Mitchell Brothers.

Warner Music

Pohádky s Vlastimilem Brodským

Jak maková panenka potkala motýla Emanuela, Jak maková panenka rozsvítila luční světýlko, O nenasytném vrabci, Jak stavěli v Kocourkově školu a další pohádky vypravuje Vlastimil Brodský.

Kompilaci z pohádkových titulů, které tento velký vypravěč vytvořil, uvádí dva příběhy z jeho snad nejznámějšího "večerníčku" O makové panence a motýlu Emanuelovi. I další pohádky malí posluchači znají, ale v této sestavě je možná poněkud překvapí. 

Supraphon

Další vycházející alba:

G8: Transglobal (Sony BMG)
Daft Punk: Musique Vol. 1 (Monitor EMI)
Depeche Mode: Speak Spell / Reedice 2006 (Monitor EMI)
Depeche Mode: Violator / Reedice 2006 (Monitor EMI)
Depeche Mode: Music For The Masses / Reedice 2006 (Monitor EMI)
LL Cool J: Todd Smith (Universal)
Tarkan: Come Closer (Universal)
Bajofondo Tango Club: Bajofondo Remixed (Universal)
Caliban: The Undying Darkness (Universal)
Různí: Headbanger's Ball  (Universal)
Různí: Monsieur Gainsbourg (Universal)
Thielemans Toots: One More For The Road (Universal)
Joana Zimmer: My Innermost  (Universal)
Rob Zombie: Educated Horses (Universal)

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků