Hlavní obsah
Ve Veletržním paláci se výstava Ahae uskuteční od 15. 7. do 14. 8.. Foto: Profimedia.cz

Národní galerie chystá korejskou exkluzivitu

Jak informovala Národní galerie v Praze (NG), výstava Ahae: Pohled z okna se přesune z poslední zastávky ve Vanderbilt Hall newyorského centrálního nádraží do české metropole. Ve Veletržním paláci se uskuteční od 15. 7. do 14. 8..

Ve Veletržním paláci se výstava Ahae uskuteční od 15. 7. do 14. 8.. Foto: Profimedia.cz
Národní galerie chystá korejskou exkluzivitu

Expozice nabídne jedinečný soubor velkoformátových snímků korejského fotografa, který je pořídil z okna svého venkovského stavení během dvou let. Jmenuje se jednoduše – Ahae – a u nás je neznámý. Teď má o něj zájem i Paříž, Londýn či Moskva.

Ze svého okna pořídil nejmodernější technikou milión intimních fotografií, na nichž sledoval sezónní proměny času a okolní přírody. Výsledek je úchvatný – a silně apelující na náš vztah k přírodě.

Vnáší klid do duše

„Tak prosté, krásné a dokonalé… na rozdíl od většiny současných sofistikovaných uměleckých děl, jež se tolik snaží o společenský význam,“ prohlásil o výstavě profesor Milan Knížák. „Vnáší klid do duše a to je to, co potřebujeme,“ dodal.

Ahae (70) svou všestranností připomíná renesančního umělce. Zaregistroval si přes tisíc patentů a obchodních značek, orientovaných většinou na ochranu přírody a zdraví. Od mýdla na bázi papíru až po plastový osobní irigátor k vyplachování střev.

Za tento vynález z roku 2003 získal zlaté medaile na soutěžích v Ženevě, Norimberku a Soulu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků