Hlavní obsah

Na aukci v Praze se budou dražit plátna Jana Zrzavého

Právo,
PRAHA

Téměř čtyři sta obrazů a starožitností se bude v sobotu 7. března odpoledne dražit v pražském hotelu Marriott. První letošní aukci pražského Dorothea dominují obrazy Jana Zrzavého.

Článek

Nejvýznamnějším Zrzavého plátnem je Zátiší z roku 1949, které se bude vyvolávat z částky 2,5 miliónu, a Portrét dámy ve fialových šatech, datovaný rokem 1926, se startovací cenou 2 milióny korun. Na aukci budou představeny i Zrzavého rané práce, jež pocházejí z rodiny umělcova bratra.

Mezi zájemci patrně vzbudí pozornost i série fotografií Františka Vobeckého. Jde o jednotlivé surrealistické montáže, vytvořené ve 30. letech 20. století, a jejich vyvolávací cena je deset tisíc korun.

Reklama

Související články

Výběr článků

Načítám