Hlavní obsah

Marhoul sehnal i Keitela z Pulp Fiction. Černobílý a velmi drahý, říká o válečném filmu

Snímek z 2. světové války Nabarvené ptáče dokončil po mnoha letech příprav režisér, scenárista a producent Václav Marhoul. Do kin vstoupí v září.

Marhoul sehnal i Keitela z Pulp Fiction. Černobílý a velmi drahý, říká o válečném filmu

„Je dlouhý, těžký, kontroverzní, černobílý, velmi drahý a moc se v něm nemluví,“ vzkazuje režisér.

Harvey Keitel

Foto: Jakub Čech

Příběh je založen na knize Jerzyho Kosinského, popisující putování malého židovského chlapce světem za druhé světové války. Na české poměry mimořádně drahý nekomerční film točili s několika zahraničními hvězdami šestnáct měsíců v Čechách, na Slovensku, v Polsku a na Ukrajině. Rozpočet filmu neustále rostl. Na začátku se uvádělo 120 miliónů, ale později přesáhl 160 miliónů korun.

Stellan Skarsgard jako německý voják Hans.

Foto: 2media.cz

Hlavní dětskou roli dostal Petr Kotlár, který hraje vedle Harveyho Keitela (Hanebný pancharti, Gauneři, Pulp Fiction, Od soumraku do úsvitu), Stellana Skarsgaarda (Mamma Mia! Here We Go Again, Avengers, Piráti z Karibiku), Udo Kiera (Dogville, Armageddon, Blade), Juliana Sandse (Muži, kteří nenávidí ženy, Dannyho parťáci 3) a Barryho Peppera (Zelená míle, Zachraňte vojína Ryana).

Dětský hrdina Nabarveného ptáčete

Foto: Jakub Čech

Z českých herců lze jmenovat třeba Jitku Čvančarovou,  Petra Vaňka, Filipa Kaňkovského, Milana Šimáčka, Michaelu Doležalovou, Radima Fialu a Pavla Kříže.

Kameraman Vladimír Smutný natáčel celý film na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope. „Nikdy jsme se s Vláďou nedohadovali tolik jako na tomto projektu. Nikdy. Ale také jsme se jeden druhému nikdy tolik neomlouvali. Kamera v Ptáčeti je ale kamera jeho života, bez přehánění,“ svěřil se Václav Marhoul.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků