Hlavní obsah

Madonně bude šedesát. Dokončila album, točí film a plní sen synovi

V posledních týdnech bylo o americké zpěvačce Madonně slyšet spíše sporadicky, nicméně vždy to bylo veskrze zásadní. Nejprve oznámila, že se přestěhovala do portugalského Lisabonu, kde dočasně našla svůj nový domov, poté světu ozřejmila svůj plán režírovat již třetí film a před několika dny prozradila, že do konce letošního roku vydá nové album. Už 16. srpna jí bude šedesát let.

Madonně bude šedesát. Dokončila album, točí film a plní sen synovi

O tom, že chystá nové písničky pro další řadovou desku, se v hudebních kuloárech švitořilo již v loňském roce. Následně spekulace podpořila i ona, když prostřednictvím svého účtu na Instagramu sdílela fotografii s popiskem Beautiful Game. Italskému společenskému magazínu Vogue nedávno prozradila, že pracuje na novém albu. Vyjít by mělo ještě letos.

„Potkala jsem celou řadu opravdu fantastických muzikantů a mnozí z nich nakonec skončili na mé nové nahrávce,“ pochlubila se Madonna v rozhovoru. Na otázku, co ji při psaní nových písniček a textů inspirovalo, odpověděla, že z velké části místo jejího aktuálního pobytu, tedy Lisabon.

Na Instagramu se předtím v souvislosti s nahráváním svého nového alba zmínila o francouzském producentovi Mirwaisovi, se kterým již v minulosti spolupracovala při psaní písniček na počiny Music, American Life, Celebration či titulní písně k bondovce Die Another Day.

Chystaná nahrávka bude následovníkem Madonnina dosud posledního studiového alba Rebel Heart, které pro ni bylo ve Spojených státech komerčně nejhorší za posledních dvacet roků. U zrodu nahrávky přitom stáli i hudebníci zvučných jmen, například Diplo, Avicii či Kanye West.

Za fotbalovým snem syna

Do portugalské metropole se přestěhovala se svým dvanáctiletým synem Davidem Bandou, jehož adoptovala z Malawi a kterému chce splnit sen stát se profesionálním fotbalistou. Tamní kultura nicméně zanechala na zpěvačce takový dojem, že ji prý zakomponovala i do připravované nahrávky.

„Věřím, že Davida dostanu do těch nejlepších fotbalových akademií s nejlepšími trenéry. Úroveň fotbalu ve Spojených státech je přece jenom o poznání nižší, museli jsme se přesunout jinam,“ vysvětlila Madonna v rozhovoru pro Vogue.

Madonna

Foto: ČTK/AP

„Všímala jsem si Davidovy frustrace z toho, že jeho fotbalová kariéra nemá dost dobré vedení. Současně jsem cítila, že bychom potřebovali změnu a měli bychom z Ameriky na nějaký čas odjet. Jak asi víte, naše země neprožívá své nejlepší hodiny,“ dodala v narážce na úřadování současného prezidenta Donalda Trumpa.

Když se prý rozhodla přestěhovat do Lisabonu, připadal jí jako nejlepší místo na světě.

Život slavné tanečnice

Madonna před několika týdny oznámila, že bude režírovat životopisný film Taking Flight o baleríně Michaele DePrince. Snímek, který bude realizován pod taktovkou společnosti MGM, vzniká na motivy knihy Taking Flight: From War Orphan to Star Ballerina (2014), kterou napsala DePrince spolu se svou adoptivní matkou Elaine.

Pro Madonnu to bude třetí režijní filmová práce. V roce 2008 byl do kin uveden její debut Špína a moudrost, o tři roky později měl premiéru snímek W. E., jenž byl v českých kinech uváděn pod názvem Králova láska.

Nový Madonnin film nabídne pohled na to, jak se DePrince z osiřelého děvčátka z válkou zmítanou Sierry Leone vypracovala ve světoznámou tanečnici.

„Michaelina cesta ve mně jako umělkyni, ale i jako aktivistce, která rozumí nepřízni osudu, hluboko rezonovala. Máme výjimečnou příležitost vnést světlo do situace v Sieře Leone a nechat Michaelu, aby byla hlasem všech osiřelých dětí, vedle kterých vyrůstala. Je mi ctí, že mohu její příběh přivést k životu,“ sdělila Madonna.

Michaela DePrince vyrůstala v Sieře Leone během občanské války. Když jí byly tři roky, povstalci zabili jejího otce a o týden později zemřela v důsledku horečky a vyhladovění i její matka. Dívka měla i tři bratry, kteří zemřeli v mladém věku. Poté, co osiřela, ji dal její strýc do sirotčince. Odtud si ji později adoptovala americká rodina, která v ní objevila taneční talent a povzbudila ji k tomu, aby se věnovala baletu.

DePrince vystudovala na American Ballet Theatre v New Yorku a profesionálně debutovala jako sedmnáctiletá na scéně Joburg Balletu v Jihoafrické republice. V současnosti je sólistkou nizozemského Národního baletu a představila se například po boku Beyoncé ve filmu k jejímu albu Lemonade (2016) či v dokumentu First Position (2012).

O scénář k filmu Taking Flight se postarají Camilla Blackettová, Leslie Morgenstein a Elysa Koplovitz Duttonová. Ben Pugh a Guy Oseary se pod film podepíší jako producenti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků