Hlavní obsah

Lauryn Hill zazáří v pražské Stromovce

Členka legendárních The Fugees Lauryn Hill bude beze sporu největší hvězdou nadcházejícího festivalu Music in The Park, který se uskuteční v Královské oboře v Praze u parku Stromovka. Kromě slovné Američanky se představí mimo jiné rock jazzová kapela Blood, Sweat & Tears nebo multiinstrumentalista Dr. John.

Lauryn Hill zazáří v pražské Stromovce

Lauryn Hill, která je známá především svým působením v hiphopově laděné tříčlenné skupině The Fugees, nabídne něco ze své vlastní tvorby. Její debutové a zároveň poslední album The Miseducation of Lauryn Hill je vesměs hodnoceno kladně za velkou osobitou nápaditost v hip-hopu.

:. Multiinstrumentalista Dr. John

Akce, která proběhne od 27 do 28. července, pokračuje svým již druhým ročníkem. Po loňském úspěchu, kdy se v Praze představil i jeden z nejlepších saxofonistů světa, Maceo Parker [celá zpráva], se na letošní ročník rozšíří o další stage i plochu areálu.

Vystoupí i celosvětově uznávaný Dr. John jako ztělesnění bohatého hudebního odkazu New Orleansu. Po proslaveném incidentu, při němž byl postřelen, se musel vzdát hry na kytaru, ale o to víc se mohl věnovat hře na piáno a varhany. Poprvé na sebe vážně upozornil debutovým albem Gris-gris, na kterém jedinečně prolíná mystika voodoo, funk, rhythm blues, psychedelický rock a kreolské kořeny. Byl mnohokrát oceněn cenamy Grammy a několikrát i nominován.

Z dalších hostů ze zahraničí vystoupí například americký zpěvák a kytarista Ricky Skaggs, rock bluesový Popa Chubby, nebo jazzman Courtney Pine či Blood, Sweat Tears. Ti byli jako první, kteří koncertovali za Železnou oponou. Kapela začala psát svoji historii už v roce 1967 v minulém roce vydala další úspěšnou nahrávku a jejich koncerty bývají v poslední době často vyprodané.

Z české a slovenské scény se představí výtečný Dan Bárta Illustratosphere, zpěvačka Jana Kirschner, Lenka Dusilová či -123 minut.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků