Hlavní obsah

Brutální zvuk přivezou 19. února 2008 do ostravské ČEZ Arény američtí "tvrďáci" Korn. České publikum je tak může naživo vidět už potřetí. Poprvé tu byli před dvěma lety a pak společně v červnu s Ozzy Osbournem.

Korn přijedou v únoru

Skupina se zrodila v menším americkém městě Bakersfield a v devadesátých letech prorazila v Los Angeles. Kombinuje hip-hopové prvky s metalem.

Svůj temný eponymní debut vydali v roce 1994. V roce 1996 následovala deska Life is peachy, která přinesla i větší komerční úspěch. Další alba se jmenovala Follow the leader, Issues, Untouchables a Take a Look in the mirror. Naposledy připravili pro své fanoušky před dvěma lety desku See you on the other side.

"Korn natočili nejtvrdší a nejtemnější debut od dob Black Sabbath. Ale Davis neměl potřebu zpívat o démonech a čarodějnicích, měl dost starostí s vymítáním skutečných démonů, které se jim připletli do jejich skutečných životů. Skladby jako Faget, nebo Shoots and Ladders byly osobními zpověďmi, které vypovídaly o drsném dětství," říká Petr Novák z pořadatelské agentury Interkoncerts.

V roli hostů se v Ostravě představí spřízněné kapely Flyleaf a Deathstars. Vstupenky na koncert budou v prodeji od 2. října a seženete je v síti Ticketpro. Ceny se pohybují od 690 do 890 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků