Hlavní obsah

K Vltavě míří loutkáři z celého světa

Už popatnácté bude Praha hostit Světový festival loutkářů, jehož centrem je tradičně Mezinárodní institut loutkářského umění Todora Rističe.

K Vltavě míří loutkáři z celého světa

Pořadatelé letošní soutěžní přehlídky se snažili pozvat na pražské Staré Město s festivalovými centry v Městské knihovně a v sálcích v Karlově ulici a Na Můstku všechny v minulosti oceněné soubory, které si z hlavního města Česka odvezly uznání za nejlepší inscenace, umělecké produkce, herecké výkony, výtvarná pojetí loutek, scénografie, hudby atd. Patnáctý Světový festival se uskuteční od 30. května do 5. června.

Zájem o účast projevilo 370 divadel a uměleckých uskupení z 53 zemí. Do soutěže bylo přijato čtyřicet produkcí z 25 zemí všech obydlených kontinentů.

Animované filmy nezávislých produkcí

Chybět nebudou pimprlové zážitky z Brazílie, Kanady, Japonska, Íránu, Koreje, Mexika, Chile. Z evropských zemí přijedou na přehlídku kumštýři z tradičních loutkářských zemí, jakými jsou Rusko, Bulharsko, Belgie, Nizozemsko, Německo, Švýcarsko, Španělsko, Portugalsko, ale také třeba muslimská Albánie.

V několika posledních ročnících festivalu doplňují živé umění, které se objeví tradičně i na Staroměstském náměstí, také kolekce animovaných filmů deseti nezávislých produkcí. Seminář se pokusí akcentovat Sílu loutky v dnešním světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků