Hlavní obsah
Americký skladatel filmové hudby John Williams v roce 1980. Foto: ČTK/AP

John Williams napíše hudbu pro Star Wars naposledy

Americký skladatel filmové hudby John Williams oznámil, že muzika k dalšímu dílu populární filmové série Hvězdné války bude jeho poslední. Uvedl to v rozhovoru pro kalifornskou rozhlasovou stanici KUSC.

Americký skladatel filmové hudby John Williams v roce 1980. Foto: ČTK/AP
John Williams napíše hudbu pro Star Wars naposledy

Williams, který od roku 1977 napsal hudbu ke všem částem série, prohlásil, že epizoda číslo devět bude jeho poslední. „Víme, že režisér Jeffrey Abrams připravuje novou část a já bych s ním měl příští rok spolupracovat. Těším se na to, ale pro mě to tím završí,“ uvedl.

Šestaosmdesátiletý John Towner Williams je jedním z nejúspěšnějších a nejvyhledávanějších autorů filmové hudby. Za svou práci obdržel pět Oscarů, a to za hudbu k filmům Šumař na střeše (1971), Čelisti (1975), Hvězdné války (1977), E. T. Mimozemšťan (1982) a Schindlerův seznam (1993). Kromě toho je také držitelem čtyřiadvaceti prestižních hudebních cen Grammy.

Jeho nástupcem na postu autora muziky v sérii Hvězdné války by měl podle stanice Sky News být Michael Giacchino. Ten je znám jako autor hudby k filmům Mission: Impossible III (2006), Ratatouille (2007), Star Trek (2009), Zootopia (2016), Rogue One: A Star Wars Story (2016), Válka o planetu opic (2017) či Coco (2017).

Společnost Universal Music v pátek oznámila, že John Williams vydá desku A Life In Music plnou nových nahrávek nejznámějších filmových melodií od Star Wars po Harryho Pottera. Album oslaví šedesát let jeho působení v hudební filmové branži a vyjde v mezinárodní den Star Wars, tedy 4. května. Skladby s Johnem Williamsem nahrával Londýnský symfonický orchestr pod vedením Gavina Greenwaye.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků