Hlavní obsah
John Malkovich Foto: Milan Malíček, Právo

John Malkovich je v Praze, přivezl příběh o masovém vrahovi

Největší hudební přehlídka vážné hudby v Česku, festival Pražské jaro, ve čtvrtek v Dvořákově síni pražského Rudolfina přivítá Johna Malkoviche. Americký herec, režisér a producent se představí jako vypravěč v hudebním moritátu Pekelná komedie, jehož námětem se stal případ rakouského sériového vraha Jacka Unterwegera.

John Malkovich Foto: Milan Malíček, Právo
John Malkovich je v Praze, přivezl příběh o masovém vrahovi

Program 66. ročníku festivalu pokračuje i v Národním divadle, kde se uskuteční první ze dvou koncertů scénické moderní miniopery Šel jsem do domu, ale nevstoupil v podání souboru Hilliard Ensemble. Druhé představení se koná v Národním divadle v pátek.

Unterwegerův příběh, který je příkladem toho, jak média mohou ze zločince udělat celebritu, je v Pekelné komedii kombinován s hudbou Beethovena, Boccheriniho, Glucka, Haydna, Mozarta, Vivaldiho a Webera v podání sopranistek Bernardy Bobrové a Alexandry Zamojské a barokního orchestru Vídeňské akademie řízeného Martinem Haselböckem.

V případě miniopery souboru Hilliard Ensemble jde o mimořádný projekt založený na zvláštním spojení hudebního experimentu známého britského souboru.


yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků