Hlavní obsah

Jákl dokončil Ghoula, příběh kanibala

Režisér Petr Jákl se po úspěšném Kajínkovi vrací do kin se snímkem Ghoul, který už nyní dosáhl mimořádného úspěchu. Jeho dark thriller s prvky dokumentu byl ještě před svým dokončením prodán do americké distribuce. V našich kinech ho budou moci diváci vidět ve světové premiéře již 26. února. Následovat bude premiéra v Los Angeles.

Jákl dokončil Ghoula, příběh kanibala

Čtyři roky pracoval režisér Petr Jákl na svém novém filmu Ghoul, který kombinuje tajemnou story a dokument. Jeho inspirací byl příběh ukrajinského kanibala Andreje Čikatila. V naprostém utajení strávil měsíce natáčení na Ukrajině, v Kalifornii a v Česku a do Ghoula obsadil pouze zahraniční herce.

Petra Jákla, který je stejně jako u Kajínka spoluautorem scénáře, producentem a režisérem, doplnila při práci na Ghoulovi významná jména světového filmu, například výkonní producenti Rob Cohen (režisér Rychle a zběsile a producent Čarodějek z Eastwicku), Joe Lynch (režisér snímku Everly se Salmou Hayekovou) nebo koproducentka Nancy Bishopová (casting Mission Impossible, Hannibal – Zrození), která se českému režisérovi postarala o casting.

Natáčení na Ukrajině

Snímek je inspirován skutečným příběhem jednoho z nejzvrácenějších zločinců novodobé světové historie, ukrajinského kanibala Andreje Čikatila. Odehrává se v reálné lokalitě, oblasti ukrajinského Jabločnoje, kde se Čikatilo narodil a kde docházelo ke kanibalismu. Během 12 let spáchal přes pět desítek brutálních vražd, při nichž své oběti částečně snědl. V temném thrilleru plném tajemna, nevysvětlitelných událostí i děsivých setkání s jiným světem uvidí diváci také dokumentární záběry z reálného života největšího světového kanibala.

„Někteří herci měli chvílemi strach a chtěli natáčení dokonce i vzdát. Příběh Čikatila byl všudypřítomný a natáčení na místech, kde žil, bylo někdy nepříjemné i pro mne,“ řekl režisér Petr Jákl.

V únoru v kinech

Ghoul vypráví o trojici filmařů, která se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o místě, kde došlo za velmi podivných okolností ke kanibalismu. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem kanibala Andreje Čikatila a odhalují se zneklidňující skutečnosti. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrálo.

V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se ale z filmařů a jejich doprovodu brzy stanou vězni. Ze záměru natočit dokument se stane děsivý boj o život. Film Ghoul uvidí diváci v českých kinech ve verzi 2D i 3D 26. února 2015, kdy se tento snímek představí ve světové premiéře.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků