Hlavní obsah

Italský herec Nero do Zlína nepřijede

Italský herec Franco Nero na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež nepřijede. Novinářům to řekla Míla Řádová, která se na festivalu stará o VIP hosty. Zatím největší hvězdou ve městě je kanadská herečka Stana Katicová. Kvůli ní do Zlína přijela spousta fanoušků a filmových štábů.

Italský herec Nero do Zlína nepřijede

"Všechno sice bylo domluvené, včetně výběru filmu, ale Franco Nero točí v Brazílii, kde se jeho natáčení protáhlo. Velice ho to mrzelo. Tak to třeba zkusíme na nějakém dalším ročníku festivalu," řekla Řádová.

Do města již přijela řada filmových a televizních osobností. Tou pro letošní rok zřejmě největší je kanadská filmová a televizní herečka Stana Katicová. "Kvůli ní se tady sjíždí spousta fanoušků a všude ji vítají. Přijíždějí i filmové štáby ze zahraničí, aby s ní natočily rozhovory, zejména z těch států, kde běží seriál Castle na zabití. Využívají toho, že je v Evropě," poznamenala Řádová.

Mezi další významné hosty patří mexický herec Demián Bichir, který v pondělí večer a v úterý dopoledne ve Zlíně uvede svůj snímek The Runway. Snímek Člověk bez osudu na festivalu představí maďarský herec János Bán, v České republice známý z Menzelova filmu Vesničko má, středisková. "Bude mít tiskovou konferenci a zúčastní se hodně akcí. Už tady jednou byl a tak hrozně se mu tady zalíbilo, že když dostal pozvání, tak řekl, že určitě přijede," uvedla Řádová.

V porotě usedne maďarský režisér a animátor Béla Ternovszky, maďarský režisér György Pálfi, bulharský herec Ivan Barnev, italská scenáristka a herečka Paola Randiová.

Cage "téměř reálný"

Shánění hostů pro festival je podle Řádové vždy velmi obtížné. Největší komplikace jsou s jejich časovým vytížením. "Letos jsem měla na seznamu spoustu herců a režisérů, kteří by velmi rádi přijeli, ale bohužel většinou v létě točí," uvedla.

Řádová prozradila, že "bylo téměř reálné", že do Zlína letos přijede i americký herec Nicolas Cage. O tom, že nedorazí se Řádová dozvěděla týden před zahájením přehlídky. "Má ve své smlouvě, že musí prezentovat svůj poslední film. A zrovna do toho termínu mu zapadlo, že musí odjet jej prezentovat do Ruska," vysvětlila Řádová. Dodala, že Cage je o festivalu dobře informovaný, když každý rok například dostává kalendář prezentující Minisalon - filmové klapky.

Vedoucí produkce Irena Skaunicová oznámila, že jen v neděli se na festival akreditovalo 1200 hostů. Za celý festival organizátoři evidují přes 2500 žádostí o akreditace. "Letos jsme nedávali volné akreditace. Hosté se mohli akreditovat pouze na náš impulz, na naše pozvání," upozornila Skaunicová.

Zlín Film Festival odstartoval v neděli, jeho slavnostní zahájení se uskutečnilo dnes ve Velkém Kině. Filmový maraton potrvá do neděle 5. června, slavnostní vyhlášení se uskuteční o den dříve - v sobotu 4. června v Kongresovém centru Zlín.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků